Nastolatkowie zabili zająca ze szczególnym okrucieństwem. Wideo udostępnili w sieci

nastolatkowie zabili zająca

Nastolatkowie zabili zająca ze szczególnym okrucieństwem. Swoje poczynania postanowili nagrać i udostępnić w aplikacji Snapchat. Na szczęście wobec krzywdy zwierzęcia nie wszyscy pozostali obojętni. Jedna z osób, która zobaczyła bestialskie wideo, postanowiła zdecydowanie zareagować. O zajściu poinformowano Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce – PSPA, a organizacja ta zadbała, by młodzieńcom ich zachowanie nie uszło płazem. Co więcej, szokujące nagranie ukazujące potworne zachowanie nastolatków, Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce – PSPA, postanowiła udostępnić. Przerażające jest nie tylko zachowanie młodych osób, ale też to, że katowanie zwierzęcia sprawiało im ogromną przyjemność.

Nastolatkowie zabili zająca ze szczególnym okrucieństwem. Wideo udostępnili w swoich mediach społecznościowych

Wczoraj dużo kontrowersji wzbudziły nowe obostrzenia rządu dotyczące walki z koronawirusem. Okazało się bowiem, że osoby poniżej 18 roku życia wychodzić poza dom mogą jedynie pod opieką osób dorosłych. Nietrudno się domyślić, że wielu nastolatkom się to nie spodobało. Tymczasem światło dzienne ujrzało brutalne nagranie, prezentujące młodzież znęcającą się, a ostatecznie zabijającą zająca. Wszystko za pomocą narzędzia, które przypominało łom. I choć być może obu wydarzeń nie powinno się ze sobą łączyć – do skatowania zwierzęcia doszło już 8 marca – to jednak widać jak na dłoni, że nadmiar wolnego czasu nie wszystkim dobrze służy.

Na szczęście znalazły się osoby, które nie pozostały obojętne wobec krzywdy żywej istoty. O brutalnym zajściu poinformowana została Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce – PSPA. Organizacja błyskawicznie podjęła kroki, mające za zadanie ustalić sprawców całego zajścia. Zebranie niezbędnych informacji i materiału dowodowego pozwoliło sporządzić zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

ZOBACZ TAKŻE: STRACH PRZED KORONAWIRUSEM? NIC Z TYCH RZECZY! W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ, MIMO OBOSTRZEŃ, URZĄDZILI CHRZCINY NA KILKANAŚCIE OSÓB. INTERWENIOWAŁA POLICJA

Brutalne nagranie materiałem dowodowym w sprawie. Reakcja Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce godna podziwu

Cieszyć z pewnością może fakt, że znaleźli się ludzi, dla których los zwierzęcia nie był obojętny. Godna podziwu była też reakcja Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce, która zdeterminowana dołożyła wszelkich starań i ustaliła sprawców mordu na zwierzęciu.

Na swoim profilu w portalu Facebook (można go zobaczyć, klikając w ten link), organizacja dokładnie opisała kroki, jakie podjęła w związku z opisywanym zajściem. Dodatkowo ukazał się tam film, na którym widać brutalne zachowanie młodzieży względem zwierzęcia. Jednak z uwagi na zawarte w nim treści, nie decydujemy się go udostępniać. Jest on wielce bulwersujący.

Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce pisze na Facebooku:

Nasi inspektorzy natychmiast umówili się na spotkanie ze zgłaszającym w celu zaczerpnięcia dodatkowych informacji. Jak się okazało, grupka osób z powiatu Sandomierskiego gmina Wilczyce, zabili zająca ze szczególnym okrucieństwem dobrze się przy tym bawiąc. Nasi inspektorzy przeprowadzili szeroko zakrojone działania dochodzeniowo-śledcze. Po pozyskaniu wszelkich informacji w dniu 27 marca zostało złożone zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa jakim jest zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem zgodnie z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt.

W postępowaniu karnym wystąpimy jako oskarżyciel posiłkowy oraz poszkodowany zgodnie z art. 39 Ustawy o ochronie zwierząt.
Zawiadomienie zostało złożone jako Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce działając z mocy prawa określonego w art.3 oraz art.40 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724 z. późn. zm.).

Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce – PSPA można wspierać finansowo

Organizacja zachęca do wspierania jej działań finansowo w formie darowizny. Dzięki jej istnieniu, bestialskie zachowania ludzi względem zwierząt, mogą nie ujść im płazem.

Dane organizacji dostępne są na jej stronie, my natomiast prezentujemy je jeszcze poniżej:

Straż Ochrony I Ratownictwa Zwierząt w Polsce
KRS: 0000835065
NIP: 8641959551
REGON: 38583100400000
Ul. gen. Żółkiewskiego-„Lina” 5
27-600 Sandomierz
Nr konta bankowego: 38 1090 2750 0000 0001 4463 1137

źródło: Facebook Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce – PSPA

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.