Starbucks wprowadza kubki wielokrotnego użytku!

Coraz więcej miejsc decyduje się na zamianę plastiku na mniej szkodliwe materiały, wprowadzając na przykład słomki z makaronu lub trawy, czy drewniane sztućce. Ludzie są bardziej świadomi problemów, jakie niosą za sobą zanieczyszczenia plastikiem. Dlatego Starbucks wprowadza kubki wielokrotnego użytku! Świetne inicjatywa, jednak póki co trwają testy na jednym z lotnisk w Londynie.

Starbucks historia

Starbucks to największa sieć kawiarni na świecie. Przygoda rozpoczęła się w roku 1971 w Seattle. Jerry Baldwin, Zev Siegel oraz Gordon Bowker to założyciele firmy, której pierwszy lokal znajdował się przy Western Avenue 2000. Kolejne kroki spowodowały, że dziś to najpopularniejsze miejsce do picia kawy na świecie. W 1996 roku w Tokio otwarta została pierwsza kawiarnia poza Ameryką Północną. Następnie w Londynie, Tajwanie czy Nowej Zelandii. Odwołując się do raportu z 2018 roku, na całym świecie jest już prawie 28 tysięcy lokali Starbucksa.

Starbucks kubki

Firma Starbucks wprowadza kubki. A mianowicie testują na lotnisku London Gatwick kubki wielorazowego użytku. Jak wiadomo, ludzie zużywają ogromne ilości plastiku, dlatego wiele osób czy firm zaczyna z tym walczyć. Jest to dobre rozwiązanie dla naszej Planety jak i ułatwienie dla osób już starających się żyć w zgodzie z naturą. Takie osoby nie będą musiały brać swoich kubków, które zajmują dodatkowe miejsce w walizce. Wystarczy przyjechać na lotnisko i pójść do Starbucksa.

Mamy nadzieję, że takie rozwiązania wkrótce zainspirują inne miejsca i będzie ich po prostu więcej. A więc, jak to działa? Jeżeli zdecydujecie się na wypicie kawy w kawiarni Starbucks, potem można z łatwością odstawić kubek w miejscu, do tego przeznaczonym. Jest ich kilka, jak i również od razu przed wejściem na pokład samolotu. Na potrzebę testu, przygotowano około 2 tysięcy kubków, aby sprawdzić jak przyjmie się to wśród podróżujących.

Starbucks szacuje, że uda im się zaoszczędzić mniej więcej 7 tysięcy kubków dziennie. Jeżeli to się sprawdzi, prognozy są bardzo optymistyczne! Dlatego więcej miejsc powinno przetestować taki patent.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.