Atrakcje zachodniopomorskiego! Co warto zobaczyć?

Atrakcje zachodniopomorskiego! Choć województwo to kojarzy się głównie z morzem, plażą i opalaniem się – warto pomyśleć co zwiedzić, gdy pogoda nie dopisze! Zobacz nasze propozycje i poznaj ciekawe miejsca w województwie zachodniopomorskim! 

Atrakcje zachodniopomorskiego

Mówiąc o atrakcjach województwa zachodniopomorskiego, nie sposób nie wspomnieć o Wolińskim Parku Narodowym. Jego powierzchnia wynosi niemal 11 tysięcy hektarów, a rozciąga się on pomiędzy Zatoką Pomorską a Zalewem Szczecińskim. Znajduje się tam wiele atrakcji, między innymi: Latarnia Morska Kikut, Głazy Piastowskie czy Bunkier V3 w Zalesiu.

Latarnia Morska w Kołobrzegu to kolejna warta uwagi atrakcja na tamtejszych terenach. Jej wieża ma 26 metrów wysokości i jest udostępniona do zwiedzania. Z niej rozpościera się piękny widok na Bałtyk oraz Kołobrzeg.

Atrakcja zachodniopomorskie dla dzieci

Dzieci z pewnością będą zachwycone wizytą w Parku Wieloryba w Rewalu. Tam można oglądać figury różnych stworzeń morskich – w tym wielorybów. Ponadto da się odczuć piracki klimat, a to wszytko dzięki papugom oraz tawernie. 

Wraz ze swoimi pociechami można udać się także do Zieleniewa. Tam znajduje się Dziki Zachód – a więc park rozrywki, w którym przenosimy się właśnie do czasów westernów. Można tam spędzić wiele godzin, a różnorodność atrakcji jest zachwycająca.

Przewodnik turystyczny zachodniopomorskie

Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się Wały Chrobrego w Szczecinie. Jest to nic innego jak sporej wielkości taras widokowy – ma około 500 metrów długości. Wszystko to rozpościera się wzdłuż Odry, co sprawie, że całość wygląda imponująco.

Uwielbianym przez odwiedzających miejscem jest też Molo w Kołobrzegu. W 2014 roku przeprowadzono jego generalny remont. Dzięki temu, obiekt zyskał piękne oświetlenie. Ma ono 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Wpisuje się znakomicie w nabrzeżny klimat Kołobrzegu.

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach. Czy ktokolwiek kiedyś o niej nie słyszał? To piękne i reprezentatywne miejsce Międzyzdrojów. Powstała ona już w 1996 roku. Można tam zobaczyć naprawdę ogromną ilość odcisków dłoni gwiazd.

Duże wrażenie na odwiedzających robi także Fort Gerharda w Świnoujściu, czyli miejscowy fort Twierdzy Świnoujście. Jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli w Europie. Położony jest na wyspie Wolin, a użytkowała go armia pruska. Ten obiekt militarny robi ogromne wrażenie.

źródło zdjęć: wolinski.parknarodowy.pl, nocowanie.pl, rewal.net.pl, dzieckowpodrozy.pl, meteor-turystyka.pl, polska-org.pl, tropter.com, polskiepomorze.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.