Spotify podsumowało 2019 rok – lista największych hitów

wyciek danych użytkowników spotify

Spotify podsumowało 2019 rok i udostępniło kilka propozycji związanych z liczbą odtworzeń w ich serwisie. Warto poniżej sprawdzić, kto znalazł się w owym zestawieniu – może zobaczycie tam swoich ulubionych artystów? Jeżeli chodzi o Polskę, zdecydowanie dominują raperzy.

Spotify podsumowało 2019 rok – sprawdź artystów

To, że Spotify króluje wśród aplikacji wykorzystywanych do słuchania muzyki nikogo nie powinno dziwić. Posiada użytkowników na całym świecie, udostępniając najświeższą muzykę. Posiada ogromną bazę piosenek, artystów oraz albumów. Doczekaliśmy się podsumowania 2019 roku, dlatego przedstawiamy wam, co lub kto według Spotify królował, zdobywając rzeszę fanów oraz miliardy odtworzeń. Jesteście gotowi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NAJPOPULARNIEJSZE APLIKACJE DO SŁUCHANIA MUZYKI

Kto został artystą, którego słuchano najczęściej? Ten tytuł należy do rapera – Post Malone. Jednak to jeszcze nie koniec, gdyż jego album „Hollywood’s Bleeding zajął drugie miejsce wśród najczęściej odtwarzanych płyt, natomiast utwór „Sunflower” zajął trzecie miejsce ulubionych utworów w Spotify.

W Wielkiej Brytanii najczęściej słuchano Eda Sheerana, co również nie powinno nikogo zdziwić. Nie zapominamy również o najpopularniejszej piosence. Utwór, który odtwarzano najczęściej to „Seniorita” Shawna Mendesa oraz Camili Cabello. W zestawieniu nie zabrakło również Billie Eilish, której popularność z roku na rok rośnie w ekspresowym tempie. Dlatego jej album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” dostał miano najlepszego.

W Polsce natomiast najpopularniejszymi artystami okazali się raperzy. Na pierwszym miejscu Taco Hemingway, za nim Bedoes, a na trzecim miejscu Tymek. 

Spotify Wrapped już niedługo – co nam to daje?

6 grudnia każdy z użytkowników będzie mógł sprawdzić spersonalizowane podsumowanie, które będzie zawierało listę utworów najchętniej przez nas słuchanych w 2019 roku. Spotify Wrapped dostępne będzie na stronie lub w aplikacji portalu.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.