Segregacja śmieci w Indiach. Odpady wrzucane prosto do rzeki [wideo]

Indie to miejsce, które odwiedzają miliony. Jednak to punkt, gdzie znajdziemy jednocześnie zamożne dzielnice, z malowniczymi obrazami, natomiast z drugiej strony oferuje tony śmieci poniewierające się po ulicach, sprawiające wrażenie jednego wielkiego wysypiska. Segregacja śmieci w Indiach – zobaczcie jak to wygląda na poniższym wideo. Wszystko trafia prosto do wody. 

Segregacja śmieci w Indiach – alarmujący problem

Poniżej możecie zobaczyć wideo, które pokazuje jak mieszkańcy Indii „segregują śmieci”. Niestety nie ma to z tym nic wspólnego, gdyż wszystko trafia do wody. Aktualnie sytuacja na świecie jest tragiczna, ekolodzy wzywają do zmiany codziennych nawyków oraz polityki wielu firm. Jeżeli ludzie nie zaczną bardziej dbać o środowisko, czeka nas katastrofa. 

Dlatego to wideo oraz wiele zdjęć krążących w internecie z Indii to widok przerażający. Wielu odwiedzających to miejsce zwróciło uwagę na to, iż nie ma tam koszy, natomiast tony śmieci można znaleźć po prostu na ulicy, plażach, w wodzie. Niektórzy mieszkańcy utrzymują się ze zbierania śmieci z brzegu wody, gdyż jest ich na tyle, że są w stanie zarobić na życie. Kolor wody nie przypomina niebieskiej, klarownej cieczy. Bardziej brązową, błotną masę.

 

Indie jednym z bardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie

Indie to kraj, który swoimi krajobrazami zachęca miliony ludzi z całego świata, którzy decydują się na spędzenie tam wolnego czasu. Głównie oferuje widoki, których na co dzień zazwyczaj nie macie okazji zobaczyć. Monumentalne świątynie, bogactwo kolorów, budowle zapadające w pamięci na zawsze to jedne z wielu atrakcji. Lokalne jedzenie to z pewnością jedna z ważniejszych rzeczy, której nie można pominąć.

Jednak nie do końca wszystko wygląda tak pięknie jak na zdjęciach. Niektóre widoki mrożą krew w żyłach, dlatego nie bez powodu Indie nazywane są najbrudniejszym miejscem na ziemi. Problem wyrzucania śmieci w każdym miejscu to nie jedyne zmartwienie. Powietrze, jak informują zagraniczne media, „zabija mieszkańców”. Jakość jest fatalna, turyści dochodzą do siebie tygodniami. Czym to może być powodowane?

 

Niestety na świecie nie w każdym kraju dba się w takim samym stopniu o środowisko. Cieszy dodatkowo fakt, iż staramy się produkować i zużywać mniej plastiku, jednak takie informacje jak powyższa sprawiają, że starania są nierówne.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.