Rząd Rosji podał się do dymisji – zaskakujące wiadomości z Moskwy

ten kraj to kolejny cel rosji

Rząd w Rosji podał się do dymisji – zaskakujące wiadomości z Moskwy. Takie informacje przekazują rosyjskie media, jak i sam Dmitrij Miedwiediew. Podobno decyzja związana jest ze zmianami w konstytucji, dlatego postanowiono o dymisji, aby plany mogły zostać w pełni zrealizowane. 

Rząd Rosji podał się do dymisji – jakie zmiany?

Około dwóch godzin od propozycji Władimira Putina o wprowadzeniu zmian w konstytucji, przekazano informacje o dymisji rosyjskiego rządu. Dmitrij Miedwiediew podkreślił, iż rząd powinien umożliwić prezydentowi „szansę podejmowania wszelkich, niezbędnych decyzji”. Dlatego podjęto taką decyzję. Dodał również, że po przyjęciu zmian do konstytucji równowaga władzy ustawodawczej, sądowniczej i wykonawczej ulegnie zmianie.

ZOBACZ TAKŻE: UNIA EUROPEJSKA OFERUJE WSPARCIE FINANSOWE DLA POLSKI – ZMIANY KLIMATYCZNE

Jak podała agencja Interfax, Putin ma powołać Miedwiediewa na nowe stanowisko, czyli na szefa Rady Bezpieczeństwa. W związku ze zmianami w konstytucji, zgodnie z nowymi regulacjami kandydat na prezydenta będzie musiał mieszkać w Rosji przez ostatnich 25 lat i nie może mieć obcego obywatelstwa.

Władimir Putin poinformował, iż do momentu powołania nowego rządu, dotychczasowy ma w dalszym ciągu pełnić swoje obowiązki. Jednocześnie wyraził zadowolenie z pracy Miedwiediewa, który od 8 lat jest premierem.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.