Rząd Australii chciał odstraszyć uchodźców fałszywym horoskopem

Rząd Australii

Rząd Australii chciał odstraszyć uchodźców ze Sri Lanki i celowo tworzył oraz rozprowadzał fałszywe horoskopy. Przewidywały one negatywne i pechowe sytuacje dla tych, którzy chcieli wyjechać do Australii.

Fałszywe horoskopy

Rząd Australii produkował plakaty oraz ulotki z fałszywi horoskopami, w których każdego czekał pechowy los. Negatywne przepowiednie dotyczyły uchodźców ze Sri Lanki, którzy chcieli przyjechać na kontynent. Australijski Departament Spraw Wewnętrznych usilnie próbował zniechęcić imigrantów do przeprowadzki. Przykładowo, barany mogły dowiedzieć się, że jeśli będą próbowały dostać się do Australii to czeka ich spotkanie z przemytnikami, którzy zabiorą ich pieniądze. Raki wpadną w długi i będą mieć problemy rodzinne, natomiast życie koziorożców będzie zagrożone. Co ciekawe, na plakatach widniała również informacja, że od blisko czterech lat jeszcze nikomu ze Sri Lanki nie udało się dotrzeć do Australii.

 


ZOBACZ TAKŻE: OFIAROMAT W KRAKOWSKIM KOŚCIELE – PIERWSZY W POLSCE

Departament Spraw Wewnętrznych odmówił komentarza w tej sprawie

Niektóre plakaty pochodziły jeszcze z 2013 roku. Wówczas rząd Australii wprowadził nowe prawo mówiące o tym, że osoby, które przyjadą na kontynent łodziami nie mają prawa osiedlać się na terenie państwa. Co więcej, władze dodatkowo rozpoczęły działania „push-back”. Ich celem było przechwytywanie wszystkich łodzi na morzu i zawracanie ich do punktu, z którego przybyły. Osoby, które przybyły przed rokiem 2013 wysiedlono i przeniesiono do obozów znajdujących się w Papui Nowej Gwinei oraz Nauru. Wielu z nich przebywa tam do dzisiaj. Przed wprowadzeniem nowego prawa do Australii przybywała średnio jedna łódź z nielegalnymi imigrantami dziennie. Co ciekawe, Departament Spraw Wewnętrznych odmówił komentarza w tej sprawie. 

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.