Lewandowski na liście „The Guardian” – 100 najlepszych piłkarzy świata

Lewandowski na liście dziennika „The Guardian”, który opublikował zestawienie 100 najlepszych piłkarzy świata. Nikogo nie zdziwi fakt, iż polski sportowiec znalazł się w czołówce. Przypominamy, że ostatnio również miał okazję uczestniczyć w gali przyznania Złotej Piłki. Niestety nie zdobył pierwszego miejsca, ale 8 to również ogromne wyróżnienie. 

Złota Piłka nie dla Lewandowskiego

Ostatnio odbyła się gala, podczas której nagrodzono najlepszego piłkarza świata statuetką Złotej Piłki. Otrzymał ją Leo Messi, natomiast Robert Lewandowski znalazł się na miejscu 8. Wielu z nas liczyło na podium, ale to i tak ogromne wyróżnienie. Kolejny raz pokazuje, że jego talent doceniono nie tylko w naszym kraju. Jak się okazuje, kolejny raz nagrodzono go na wieloletnie doświadczenie w sportowym świecie.

Lewandowski na liście dziennika „The Guardian”

Tym razem pora na angielski portal, który przygotował zestawienie 100 najlepszych piłkarzy świata. Sytuacja jest bardzo podobna do wspomnianej gali, gdyż Lewandowski uplasował się na miejscu 7. Kto natomiast zajął miejsce pierwsze? Nie kto inny jak Messi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: RZĄD PLANUJE WPROWADZIĆ 10% PODATEK OD REKLAM Z SUPLEMENTAMI DIETY

Co ciekawe, rok temu w tym rankingu Robert Lewandowski był dopiero na pozycji 30. To pokazuje jak jego kariera nabiera tempa i coraz więcej magazynów, portali docenia jego osiągnięcia.

Drugie miejsce należy do obrońcy Liverpoolu, czyli Virgil van Dijk, natomiast trzecie miejsce zajął Senegalczyk Sadio Mane. Przed Robertem uplasowali się również: Cristiano Ronaldo czy Mohamed Salah. 

Messi zwyciężył już po raz piąty. Poprzednio w latach: 2017, 2015, 2013 oraz 2012). Mamy nadzieję, że kiedyś zobaczymy na podium Roberta Lewandowskiego, czego szczerze mu życzymy!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.