Rekrutacja na studia 2019. Sprawdźcie co powinniście wiedzieć!

Wszyscy tegoroczni maturzyści z niecierpliwością czekają wyników z egzaminu dojrzałości. Oceny z matur już niebawem, poznamy je 4 lipca. Liceum ukończone, a więc co dalej? Następnym krokiem jest podjęcie nauki na uczelni wyższej. Dla niektórych rekrutacja na studia to czarna magia. Przychodzimy z pomocą i przekażemy wam wszystkie istotne informacje. Z nimi na pewno zapisanie się na uniwersytet nie będzie stanowiło problemu.

Rekrutacja na studia terminy

Rekrutacja na studia wyższe odbywa się jeszcze przed uzyskaniem wyników z egzaminu dojrzałości. Dla niektórych może się to wydać dziwne. Dzieje się tak, ponieważ władze uczelni z góry zakładają, że maturzyści podeszli poważnie do tematu studiów. Rekrutacja na studia jest bardzo wygodna i nie wymaga wychodzenia z domu. Wszystko bowiem dzieje się drogą elektroniczną. Każda uczelnia ma swoje terminy składania dokumentów. Przeważnie odbywają się one zaraz po maturach i trwają do początku lipca. Bardzo istotnym jest, aby nie przegapić daty ostatecznej złożenia opłat rekrutacyjnych.

Rekrutacja na studia 2019

Przed przystąpieniem do rekrutacji, warto zapoznać się z ofertami uczelni wyższych. Dziś możliwość nauki jest nawet w małych miasteczkach. Są dostępne różne tryby nauczania, nie musi być to jedynie tryb dzienny. Uczelnie oferują szeroki wybór specjalizacji, z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Zapewniają nawet praktyki, dlatego nie trzeba na własną rękę szukać firm, które zgodzą się nas zatrudnić na staż. To również ogromne ułatwienie.

Rekrutacja na studia jaki kierunek wybrać?

Jeśli do tej pory nie wiecie, jaki wybrać kierunek, to już najwyższy czas na decyzję ostateczną. Pomocna w wyborze fakultetu będzie droga eliminacji. To wbrew pozorom świetna metoda. Wystarczy odrzucić wszystkie kierunki, które wymagają tych przedmiotów, których na maturze nie zdawaliście. Zostanie wam wybór uczelni, na której chcecie studiować. I tu pojawia się pytanie – czy chcecie wyjechać na czas studiów do innego miasta? Jeśli decydujecie się na zostanie w swojej miejscowości, odrzucacie wszystkie inne uniwersytety. Tutaj droga jest już banalnie prosta. Wystarczy wziąć pod uwagę swoje hobby, a także zapotrzebowanie na rynku pracy. Prawdopodobnie zostaną wam maksymalnie 3 pozycje. Co jest idealne na: pierwszy, drugi oraz trzeci wybór uczelni. Bowiem zawsze dobrze mieć plan B!

Jeśli zastanawiacie się, czy pójście na studia to właściwy wybór, zapraszamy do obejrzenia filmu!

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.