Kim jest żona sławnego skoczka narciarskiego? Ewa Bilan-Stoch

Oprócz wielu sukcesów sportowych, Kamil Stoch może pochwalić się piękną żoną, która kibicuje mu niemalże na każdym konkursie w trakcie sezonu. Czy wiesz kim jest i czym zajmuje się żona sławnego na całym świecie skoczka narciarskiego?

Ewa Bilan-Stoch [WIEK]

Kobieta, tak samo jak jej mąż, pochodzi z Zakopanego. Ponadto chodzili do tej samej szkoły, natomiast ona dwie klasy wyżej. Ma 33 lata. Uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, gdzie trenowała dżudo. Warto dodać, że jest o dwa lata starsza od Kamila.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Day 3 🛶 #dodamswoje #turystka #babapowinnasiedziecwdomu #zchlopemnajlepiej #colorseverywhere #fotograf #kupiłmikolczyki

Post udostępniony przez Ewa Bilan-Stoch (@ewabilanstoch)

Ewa Bilan-Stoch praca

Jej pasją od zawsze jest fotografia. Przyznaje, że dzięki niej może całkowicie się zrelaksować i oderwać od rzeczywistości. Podczas jednego z konkursów, gdzie próbowała swoich sił jako początkujący fotograf, po raz pierwszy uwagę zwróciła na reprezentanta Polski, a ich miłość trwa do dnia dzisiejszego.

Historia miłości Ewa Bilan-Stoch i Kamil Stoch

Mimo, że prawdopodobnie mijali się już na szkolnych korytarzach, nie pamiętają siebie z tego okresu. Natomiast na konkursie Pucharu Świata w Planicy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Partnerka sportowca przyznaje, że był on bardzo nieśmiały i właśnie to urzekło ją najbardziej. W 2009 roku zdobył się na odwagę i doszło do zaręczyn. Już rok później stanęli na ślubnym kobiercu w urokliwym górskim kościele na Bachledówce.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Project V – day 6 #timetosaygoodbye #newzealand #plazyniemaaletezjestfajnie #druzynapierscienia @kamilstochofficial

Post udostępniony przez Ewa Bilan-Stoch (@ewabilanstoch)

Ewa i Kamil Stoch

Bardzo szybko zdała sobie sprawę, że w tym związku będzie musiała dostosować się do sportowych obowiązków męża. Wyjawia, że oczywiście tęskni za nim, kiedy jest na zgrupowaniu, ale jest samowystarczalna i umie zorganizować sobie czas. Jednakże to nigdy nie stanęło na drodze ich wielkiej miłości.

Ewa Bilan-Stoch Instagram

Na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą użytkownika @ewabilanstoch. Na chwilę obecną obserwuje ją ponad 72 tysiące internautów. Znajdziemy tam piękne zdjęcia ze wspólnych wakacji z mężem, jego zawodów w trakcie sezonu oraz urokliwe fotografie jej samej.

Tak więc zastanawiając się, kim jest żona sławnego reprezentanta Polski w skokach narciarski, niewątpliwie należy stwierdzić, że realizującą swoje pasje, dzielną kobietą, w której mąż ma oparcie nawet w najcięższych chwilach!