Rap Andrzeja Dudy okazał się hitem sieci. Czołówka na karcie czasu YouTube

rap andrzeja dudy

Rap Andrzeja Dudy okazał się hitem sieci! Odpowiedź polskiego prezydenta na słynne wyzwanie muzyczne bije rekordy popularności. Po dwóch dniach osiągnęło ono blisko 3 miliony wyświetleń, stając się numerem jeden na polskiej karcie czasu YouTube. Co jednak ciekawe, 16 rapowych wersów nie do końca spotkało się z ciepłym przyjęciem. Można rzec, że tekst prezydenta RP stał się niejako internetowym memem. Słowa „Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” są już niemal kultowe. Równolegle świetne liczby wykręca utwór jednego z polityków Konfederacji – rzecz jasna chodzi o Janusza Korwina-Mikkego. Jego #hot16challenge2 pojawiło się w sieci 10 maja i ma już… 4,6 miliona odsłon!

Rap Andrzeja Dudy okazał się hitem sieci. Numer jeden na polskiej karcie czasu YouTube

Czy ktoś spodziewał się aż takiego odzewu na klip z rapową „szesnastką” prezydenta RP, Andrzeja Dudy? Słowa „Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” stały się już niemal kultowe. Właśnie na nich opiera się 16 wersów, które w zamyśle są trzonem akcji organizowanej przez polskie środowisko rapu. Wszystko ma na celu pomoc finansową polskiej służbie zdrowia, a nitka, którą zapoczątkowano jakiś czas temu, systematycznie się rozrasta. Rap dzięki niej wtargnął także w politykę, czego skutkiem jest choćby „zwrotka” Andrzeja Dudy.

Co ciekawe, prezydent RP nominował do zabawy kolejne osoby – w tym Marylę Rodowicz oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Internauci natomiast przekornie pytają, czy to właśnie na pewno w ten sposób powinno wyglądać wsparcie dla medyków od polskiego rządu.

ZOBACZ TAKŻE: NIESAMOWITA WICHURA W ROSJI, ZERWANY DACH I CENTYMETRY OD WIELKIEGO DRAMATU. TEN MĘŻCZYZNA DOSŁOWNIE WYGRAŁ DRUGIE ŻYCIE! ZOBACZ ZATRWAŻAJĄCY MOMENT, KTÓRY UDAŁO SIĘ UCHWYCIĆ NA KAMERZE – WIDEO!

Zbiórkę wsparło już ponad 50 tysięcy osób! Zebrana kwota na poranek dnia 13.05.2020 wynosi niespełna 2 miliony złotych

Zbiórka dla polskiej służby zdrowia przy okazji walki z epidemią COVID-19 przerasta najśmielsze oczekiwania. Poza ogromną dozą rozrywki, jaką fundują nam raperzy, aktorzy, komicy czy nawet politycy – chodzi też (a raczej przede wszystkim) o zebranie kwoty, która pomoże w zwalczaniu zarazy.

Już teraz udało się zebrać blisko dwa miliony złotych, co jest rzeczą wręcz niesamowitą. W samą zbiórkę zaangażowało się natomiast ponad 50 tysięcy osób, a wartość ta stale rośnie.

„Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem”

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział rapującego prezydenta RP – wszystko można zobaczyć poniżej:

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.