Ptaki wymierają w Ameryce i Kanadzie! Wymarło wiele gatunków!

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych nie przyniosły zadowalających wyników, wręcz przeciwnie, są przerażające! Ptaki wymierają w zastraszająco szybkim tempie. Czasopismo naukowe Since opublikowało nawet dane, w których jednoznacznie widać, iż liczba wymarłych gatunków jest do tej pory najwyższa! Koniecznie sprawdźcie, ile gatunków umarło do tej pory i jak, o ile w ogóle można, to zatrzymać!

Wymarłe gatunki ptaków

Z powierzchni Ameryki Północnej zniknęło do tej pory zatrważająco wiele gatunków ptaków. Według naukowców, co 20 minut znika aż 1 gatunek! Co więcej, z samej Ameryki Północnej w przeciągu 50 lat, zniknęło aż 30% wszystkich gatunków ptaków. Natura woła o pomoc, a ludzie niestety nie zamierzają przestać niszczyć planety. Który gatunek będzie następny?

Populacja ptaków się zmniejsza

Ptaki wymierają w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie z dnia na dzień. Naukowcy są jednoznaczni, wyniki nigdy do tej pory nie były tak złe:

To nie jest kryzys, to katastrofa – mówi Rosenberg

Kenneth W. Rosenberg to biolog z Cornell University, a zarazem jeden z autorów raportu badań. Nie krył wcale zdziwienia podczas rozmowy z dziennikarzami, był wprost zszokowany. Nic w tym dziwnego, w końcu z środkowej części Stanów Zjednoczonych, populacja ptaków zmniejszyła się aż o 50%. Niestety, lecz populacja wszystkich ptaków drastycznie spadła. Co za tym idzie, liczba ślimaków również uległa znacznemu zmniejszeniu. Wyjątkiem wśród ptaków są orły i sokoły, gdyż w ciągu minionych 50 lat ich liczba delikatnie wzrosła. Jednak nie są to pocieszające wiadomości, zważywszy na to, że wciąż nie występują licznie.

Przyczyny wymarcia ptaków

Ptaki wymierają cały czas w Stanach Zjednoczonych, a naukowcy wciąż zastanawiają się nad tym, jaka jest tego główna przyczyna. Są pewne hipotezy, które mogą wytłumaczyć to zjawisko. Jednym z głównych powodów, przez który naturalne siedliska ptaków uległy nienaturalnemu zmniejszeniu jest wzrost terenów zabudowanych. Oprócz tego, stosowanie nawozów oraz pestycydów, nie sprzyja zasiedlaniu się ptaków. Drugim ważnym powodem są zanieczyszczenia w glebie, które utrudniają produkcję pokarmu, z tego właśnie powodu ptaki nie mają co jeść i niestety, lecz umierają. Zatrważające jest również to, że Europejscy naukowcy po zbadaniu sytuacji na naszym kontynencie doszli do podobnych wniosków, populacja ptaków w Europie także drastycznie spadła. Jakie gatunki będą następne? Czy to oznacza, że za kilkadziesiąt lat na planecie nie zostaną żadne zwierzęta?

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.