Przy przedszkolu postawili prywatny fotoradar – rekordzista miał 128 km/h

Przy przedszkolu w Chotomowie postawiono prywatny fotoradar, który łapie drogowych piratów. Jak wiadomo, każdym rodzicom zależy na tym, aby ich dzieci trafiły bezpiecznie do szkoły. Nie wyobrażają sobie sytuacji, podczas której ich pociecha miałaby ucierpieć na przykład przy przechodzeniu przez pasy. Dlatego to rozwiązanie i działanie rodziców na własną rękę, sprawia że zasługują na medal. Poniżej dowiecie się ilu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość oraz ile na liczniku miał rekordzista. 

Prywatny fotoradar przy przedszkolu

Przedszkole w Chotomowie istnieje od 2018 roku. Rodzice dzieci tam uczęszczających walczą o uwagę urzędników i władz, które nie są w stanie postawić tam fotoradaru. Nic dziwnego, że opiekunowie boją się o swoje pociechy, ponieważ to bardzo ruchliwa ulica i jak sami twierdzą, ludzie jeżdżą tam za szybko. Dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zbadać całą sytuację, udowadniając brak bezpieczeństwa przy placówce.

Od 18 do 21 września przy przedszkolu stanął fotoradar, który sprawdzał prędkość przejeżdżających tam pojazdów. Podobno ustawili go profesjonaliści z wymaganymi certyfikatami. Różnił się od innego fotoradaru tym, że nie robił zdjęć tylko zapisywał prędkość oraz zapamiętywał model auta. Zapewne jesteście ciekawi ile na liczniku miał rekordzista? Okazuje się, że aż 128 km/h! To z pewnością znaczne wykroczenie, za które powinna zostać narzucona kara.

ZOBACZ TAKŻE: WARSZAWA – MIEJSCA PARKINGOWE DLA KOBIET W CIĄŻY

Przerażają również inne dane, gdyż przez ten krótki okres czasu zanotowano 20 tysięcy pojazdów, które nie dostosowały prędkości do przepisów. Najwolniejszy z nich nie miał nawet odpowiedniej prędkości, gdyż wynosiła 62 km/h. Przy przedszkolu można jechać z prędkością 40 km/h. Doceniamy ciężką pracę rodziców i fakt, że chcą coś zmienić. Mamy nadzieję, że zostaną podjęte dalsze kroki w tej sprawie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.