Przebiegł 196 maratonów w niecałe dwa lata

Przebiegł 196 maratonów w niecałe dwa lata

Nick Butters przebiegł 196 maratonów w niecałe dwa lata, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne. Każdy z biegów odbył się w innym kraju. Podczas swoich podróży poznał mężczyznę chorego na raka prostaty, który stał się jego inspiracją do biegania. 

Przebiegł maraton w każdym kraju na świecie

Nick Butters przebiegł 196 maratonów – każdy w innym kraju. Mężczyzna zajmuje się bieganiem od zaledwie 5 lat. Podczas ultra-maratonu na Saharze w 2016 roku spotkał Kevina Webbera, który chorował na raka prostaty. To on zainspirował go do podjęcia wyzwania. Biegacz wspomina:

„To był taki szok, ponieważ był szczęśliwym i pełnym entuzjazmu mężczyzną. Przeprowadziliśmy niesamowite rozmowy na pustyni – to był cudowny tydzień. Odszedłem od niego myśląc: Wiesz co? Życie jest krótkie. Spróbuję zrobić coś, co przyniesie pieniądze na raka prostaty dla Kevina.” 

Podczas swoich biegów zbierał pieniądze nie tylko dla swojego przyjaciela, ale również na inne cele charytatywne.

ZOBACZ TAKŻE: NAJSTARSI Z RODZEŃSTWA OKAZUJĄ SIĘ BYĆ NAJGORSZYMI KIEROWCAMI

„Nie miałem pojęcia, która jest godzina, jaki jest dzień, a nawet w jakim kraju się znajduję.”

Nick spędził miesiące na planowaniu podróży. Wyruszył prawie dwa lata temu zaczynając od Kanady. Pobił w sumie osiem rekordów świata, leciał 200 razy samolotem i zrobił ponad 10 milionów kroków. „Miałem ręcznie rzeźbione medale z moją twarzą. Przebiegłem obok wybuchającego wulkanu w Gwatemali… jest tak wiele wspaniałych wspomnień.” – relacjonuje. Ponadto, biegacz zmagał się z ekstremalnymi temperaturami: 60 stopni Celsjusza w Kuwejcie i -25 stopni Celsjusza w Kanadzie. Został również zaatakowany przez psy i okradziony podczas pobytu w Nigerii. Co więcej, aż osiem razy zatruł się jedzeniem. Miał też bardzo bolesną infekcję zęba i infekcję nerek. Oprócz tego zmagał się z ekstremalnym wyczerpaniem sypiając zaledwie trzy godziny na dobę. Jak dodaje: „Nie miałem pojęcia, która jest godzina, jaki jest dzień, a nawet w jakim kraju się znajduję”. Mimo to Nick nigdy nie pomyślał o poddaniu się. Jest pierwszą osobą, która przebiegła maraton w każdym kraju na świecie, a przy tym zebrał mnóstwo pieniędzy na szczytne cele. Jeśli chodzi o przyszłość, Nick planuje zorganizować wielką uroczystość w Atenach, gdzie poprowadzi swój ostatni maraton. Zadedykuje go przyjaciołom i rodzinie.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.