Praktyczne rzeczy, które warto mieć podczas długiego lotu!

Zapewne nieraz zdarzył się wam dłuższy lot samolotem. Czy to podróż służbowa czy upragnione wakacje. Należy się do niej solidnie przygotować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji lub po prostu zadbać o swój komfort. Dlatego przygotowaliśmy dla was praktyczne rzeczy, które warto mieć podczas lotu samolotem. 

Jak się ubrać na długi lot samolotem?

Wszystko zależy od pory roku oraz od miejsca, do którego zmierzacie. My po pierwsze, zalecamy ubrać się wygodnie! Co przez to rozumiemy? Przede wszystkim chodzi o dresowe spodnie, które będą luźniejsze i nie będą nas uciskać. Jeansowe rurki nie powinny być nawet brane pod uwagę, gdyż ograniczają komfort podczas podróży. Lepiej założyć długie spodnie, gdyż w samolotach często jest włączona klimatyzacja. A o przeziębienie czy zapalenie krtani nie trudno! I wakacje mamy z głowy. Można do bagażu podręcznego spakować kilka dodatkowych rzeczy, aby zawsze czuć się świeżo i móc się przebrać.

Praktyczne rzeczy idealne na podróż

Osobom, które mają długie włosy, zalecamy wziąć gumkę do włosów. Jej brak, może nas mocno zirytować, gdyż rozpuszczone włosy przeszkadzają w osiągnięciu wymarzonej, wygodnej podróży oraz się elektryzują. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zakup kosmetyczki. Wrzucimy tam same najistotniejsze rzeczy.Możemy zaopatrzyć ją w wiele akcesoriów, na przykład: żel antybakteryjny, balsam do ust (powinien być niezbędny, z uwagi na suchość powietrza w samolotach). Warto pamiętać o piciu wody, która dodatkowo nas odpowiednio nawodni. Lepiej zrezygnować z drinka, chociaż nie mówimy, że to jest nieodpowiednie.

Kto powiedział, że podczas lotu nie możemy zrobić sobie małego spa? Jesteśmy zmęczeni a skórze pod oczami przyda się porcja witamin i trochę energii. Dlatego proponujemy płatki pod oczy w formie maseczki. Jest to proste i szybkie w użyciu, dzięki czemu odżywimy kawałek naszej skóry.

 

Jak zwalczyć hałas podczas lotu?

Jak wiadomo, podróżowanie z ludźmi nie zawsze jest miłym doświadczeniem. Szczególnie jeśli mowa o długim locie. Przed podróżą kupmy sobie zatyczki do uszu. Podziękują nam za to. Wielu z was miało zapewne przykre doświadczenia z podróżującymi i wie, jak ludzie potrafią być głośni i nieznośni. Szum samolotu też nie należy do przyjemnych, więc to jedna z głównych pozycji na liście. Można też zamienić je na słuchawki i posłuchać ulubionej muzyki.

Ostatnią rzeczą jest poduszka! Mała, wygodna. Taka, która sprawi, że nasz kark na tym nie ucierpi. Miłej podróży!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.