Cyber Monday – upoluj elektronikę 2 grudnia

Cyber Monday to dzień podobny do Czarnego Piątku, ale jest pewna różnica. Cyber Monday dotyczy promocji głównie w sklepach internetowych. Najwięcej promocji oferują sklepy w Stanach Zjednoczonych, niemniej jednak dzień ten jest także coraz powszechny w Polsce. Przypada on 2 grudnia. 

 

Co to jest?

Cyber Monday, inaczej cybernetyczny poniedziałek lub cyfrowy poniedziałek to dzień wypadający w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia, który słynie z promocji i licznych wyprzedaży oferowanych przez sklepy internetowe. Określenia tego użyto pierwszy raz w 2005 roku

Gdzie występuje Cyber Monday?

Cyber Monday to głównie przeceny i okazyjne ceny w sklepach w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak występują one także w krajach anglosaskich i innych państwach Azji czy Europy – dużych i małych, biednych i bogatych. Forma zakupów jest niezwykle wygodna. Nie musisz już wychodzić do sklepu i stać w długiej kolejce. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową wybranego sklepu i zrobisz zakupy siedząc przed komputerem. Tanie zakupy online to nie tylko oszczędność, ale także wygoda.

Co można kupić?

Co roku Cyber Monday oznacza przeceny w sklepach z przeróżnym asortymentem. Przeceniana jest w tym czasie elektronika i wszystko co z nią związane. Może to być świetna okazja to kupienia prezentów na Święta Bożego Narodzenia w formie gadżetów elektronicznych lub zmiany sprzętu AGD w domu. Rabaty do nawet kilkudziesięciu procent obejmują między innymi komputery, tablety, telewizory czy konsole do gier. Zdarza się, że oprócz atrakcyjnych cen, na klientów czekają także prezenty, zestawy 2+1 lub bezpłatna dostawa do domu.

Dlaczego warto skorzystać z okazji?

Klienci kuszeni ogromnymi przecenami mają okazję sporo zaoszczędzić kupując rzeczy, których od dawna potrzebowali. Możesz też wtedy znaleźć upominki dla najbliższych na różne okazje. W tym samym czasie sklepy notują świetne wyniki sprzedaży. Z kolei konkurujące ze sobą sklepy sprawiają, że klienci mogą przebierać w coraz to atrakcyjniejszych ofertach. Warto zaznaczyć, że nie jest to okazja do „wietrzenia magazynów”. Sklepy nie pozbywają się niechcianych produktów, ale oferują świetne towary w atrakcyjnych cenach.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.