„Watykański Netflix” – katolicka platforma filmowa

„Watykański Netflix” – powstanie nowa, katolicka platforma filmowa. VatiVision, bo tak będzie się nazywał  serwis, rusza już w 2020r. Będą tam transmitowane streamy z wydarzeń katolickich oraz chrześcijańskie filmy i seriale.

VatiVision

Stolica Apostolska ma wypuścić już w 2020r. VatiVision, czyli platformę filmową, na której będzie można oglądać filmy, seriale oraz streamy z wydarzeń chrześcijańskich. „Watykański Netflix” to potoczna nazwa serwisu wymyślona przez dziennikarzy. Luca Tomassini jest dyrektorem VatiVision i oznajmia:

To dla mnie powód do wielkiej dumy (…). Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Naszym celem jest osiągnięcie znaczących wyników, zarówno pod względem jakości, jak i niepowtarzalności proponowanych treści, a także dystrybucji na skalę światową, która może osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików.

Twórcami „watykańskiego Netflixa” jest spółka medialna Officina de la Comunicazione, współpracująca ze Stolicą Apostolską oraz firma Vetrya, jeden z włoskich liderów w branży komunikacji internetowej. Twórcy nie podali jeszcze kosztów związanych z kupnem dostępu do filmów.

ZOBACZ TAKŻE: LITERACKA NAGRODA NOBLA TRAFIŁA DO OLGI TOKARCZUK

Dominikanie.pl

Podobna platforma działa już w Polsce od grudnia 2018r., nazywa się Dominikanie.pl. Jak sama nazwa wskazuje stworzyli ją bracia z zakonu Dominikanów.

Warto zaznaczyć, że polski serwis jest darmowy. Można wesprzeć inicjatywę przez portal Patronite. Dzięki datkom zakonnicy stworzyli profesjonalne studio nagrań, dzięki czemu tworzą treści z większym rozmachem oraz w zdecydowanie lepszej jakości. Polscy zakonnicy pokazali, że na dobrze przygotowane materiały chrześcijańskie jest ogromne zapotrzebowanie. Dominikanie.pl to portal, który powstał dzięki popularności kanału Langusta na palmie, prowadzonego przez ojca Adama Szustaka. Warto dodać, że jego filmiki cieszą się dużą popularnością, a do treści katolickich przekonało się już tysiące internautów. Co więcej, zauważono, że wiele osób niewierzących zagląda na katolicki portal. Na ich stronie znajdują się tematy takie jak sztuka czy biblia. Są poradniki jak powinno się modlić, jak należy rozumieć czytania i kazania oraz tematy maryjne.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.