Poznań: nietoperze ze wścieklizną gryzą ludzi! Miasto ostrzega

Poznań: nietoperze ze wścieklizną gryzą ludzi! Te szokujące informacje przekazuje portal TVP INFO. Mieszkańcy są ostrzegani przez władze. Wszystko zaczęło się od znalezienia zwłok nietoperza, który wcześniej zaatakował i pogryzł człowieka. Po badaniach okazało się, że zwierzę chorowało na wściekliznę.

Poznań: nietoperze ze wścieklizną

Nietoperza ze wścieklizną znaleziono w parku Wilsona. To właśnie tam ma rozprzestrzeniać się zakaźna choroba. Mieszkańców prosi się o zachowanie ostrożności w tamtejszym rejonie. Obszar, w którym może występować wścieklizna, wyznaczył Powiatowy Lekarz Weterynarii. Jak podaje TVP INFO, obejmuje on następujące dzielnice: Łazarz, Jeżyce, Winogrady, Wilda, Rataje i Górczyn. Co więcej, można tam znaleźć tablice informujące o zagrożeniu, a także zasady do których należy się w tamtejszym obszarze stosować.

Miasto wydało ostrzeżenia

Miasto w obawie przed bezpieczeństwem mieszkańców i ich zwierząt, wystosowało specjalne komunikaty i ostrzeżenia. Mianowicie trzeba przyznać, że sprawa wygląda dość poważnie i nie należy jej lekceważyć. Wścieklizna to – tak jak wcześniej wspomniano – niebezpieczna choroba zakaźna. Treść komunikatu wydanego przez władze brzmi następująco:

Na obszarze zagrożonym zakazuje się: organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów i innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę, wprowadzania i wyprowadzania psów i kotów nieszczepionych przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego

Co więcej, władze proszą mieszkańców, aby w obszarach przez nie wskazanych zaszczepić na wściekliznę wszystkie zwierzęta, które takowego szczepienia jeszcze nie posiadają.

Wścieklizna w Poznaniu – co dalej?

Wielu zastanawia się, co dalej z parkiem i całym obszarem, który poddano szczególnej obserwacji w związku z wykrytą wścieklizną. Okazuje się, że ma w nim nastąpić tak zwana dezynfekcja. Sytuacja alarmowa natomiast ma zostać zniesiona dopiero po 3 miesiącach od jej wprowadzenia. Pod warunkiem rzecz jasna, że w tym czasie nie będzie żadnych innych niepojących sygnałów o chorobie.

Ponadto uprasza się tam, aby w razie napotkania podejrzanego zwierzęcia – którego objawy mogą wskazywać chorobę, skontaktowano się z miejscową, poznańską strażą miejską.

źródło zdjęć: deon24.com, wietrzneradio.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.