Poseł lewicy skarży się na zarobki: „5,5 tys. to bardzo mało”! [WIDEO]

Poseł lewicy skarży się

Poseł lewicy skarży się na zarobki! Maciej Gdula był gościem wczorajszego odcinka Radia Zet. Robert Mazurek zapytał posła o jego stanowisko dotyczące podwyższenia płac polityków. Jego odpowiedź zaskoczyła wielu, a w sieci zawrzało.

Poseł lewicy skarży się na niskie zarobki

Społeczeństwo od dawna szeroko komentuje zarobki polityków, szczególnie, kiedy dochodzi do ich podwyżek. Przypomnijmy, że pod koniec listopada do mediów trafiła informacja o 100-procentowych podwyżkach dla niektórych osób z rządu.

Tym razem w porannym programie Roberta Mazurka pojawił się poseł lewicy – Maciej Gdula. Polityk odpowiadał na pytania dziennikarza związane z podwyżkami pensji. Przyznał, że po odliczeniu wszystkich potrąceń zostaje jedynie 5,5 tys. złotych, czyli według Gduli, bardzo mało. Ponadto dodał, że zna osoby, których tak niska pensja wykończyłaby finansowo.

Ja nie wstydzę się tego głosowania, które się odbyło nad podwyżkami. Moim zdaniem to były dobre rozwiązania w złym momencie. I być może złym vacatio legis. (…) Tak, jestem zwolennikiem, bo realnie poseł dzisiaj zarabia ok. 5,5 tys. zł. To jest to, ile mu zostaje po potrąceniu wszystkiego, po potrąceniu wydatków na kampanię. To jest bardzo mało. Znam wielu prawników i lekarzy, którzy mówią mi, że w życiu by się nie zdecydowali, żeby być posłem, bo to by ich finansowo wykończyło. Oczywiście to jest przesada – powiedział.

Nagranie z tą wypowiedzią możecie obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: 100-PROCENTOWE PODWYŻKI W RZĄDZIE – KTO OTRZYMA WIĘKSZE PIENIĄDZE?

Rozmowa Maćka Gduli na temat zarobków posłów spotkała się z dużą krytyką. W sieci zawrzało i pojawiło się mnóstwo postów podważających jego wypowiedź.

 

źródło: twitter.com, donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.