Poparcie dla PiS spada! Jakie zaszły zmiany?

Od grudnia 2019 poparcie dla PiS znacznie spadło. To nie wszystko, Solidarna Polska oraz Porozumienie również mają coraz mniej zwolenników. Według sondażu przeprowadzonego dla „Faktów” TVN i TVN24 wynika, że Koalicja Obywatelska z 27% poparcia ma już 30%. Jak zmieniły się procenty dla innych ugrupowań politycznych?

Poparcie dla PiS spada

Kantar przeprowadziło między 29 a 30 stycznia badanie telefoniczne, w którym pytano, na którą partię obecnie głosowaliby ankietowani. Wyniki ankiety pokazały, że 35% oddałoby swój głos na listę Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia i Solidarnej Polski. Z badań przeprowadzonych 18 grudnia 2019 wynika, że zagłosowałoby obecnie aż o 6 punktów procentowych mniej ludzi niż poprzednio. Jakie ugrupowanie zajęło drugie miejsce?

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej

Poparcie dla PiS spada, natomiast dla Koalicji Obywatelskiej rośnie. Z ankiety, którą przeprowadzono ostatnio wynika, że na daną partię zagłosowałoby teraz 30%. Z tego wynika, że opozycja zyskuje 3 punkty procentowe wśród poparcia.

 

Wstępne wyniki wyborów

Wyniki sondażu

Trzecie miejsce przypadło Lewicy, która dzieli listę z SLD, Wiosną oraz Razem. Poparcie dla nich wynikające z ankiety wynosiło 13%. Z obecnego sondażu wynik pokazuje, że na dzień dzisiejszy do Sejmu dostaliby się PSL jak również Kukiz’15.

Przypominamy, że w ankiecie brali udział pełnoletni, a na zadane pytanie – „Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)” odpowiedziało 626 osób.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.