CBŚP rozbiło groźny gang, który udawał policjantów

CBŚP

CBŚP rozbiło groźny gang. Udawali policjantów i napadali na bogatych ludzi. Odnotowano przynajmniej 20 brutalnych napadów z bronią oraz 50 kradzieży. W całym kraju zatrzymano 14 osób związanych z grupą. 

Udawali policjantów
Co najmniej 20 brutalnych napadów z bronią oraz 50 kradzieży ma na koncie grupa przestępcza rozbita przez CBŚP oraz policję z Krakowa i Nowego Targu. W całym kraju łącznie zatrzymano 14 osób powiązanych z gangiem. Przestępcy działali w latach 2016-2018 na terenie 4 województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
Przestępcy przebierali się za policjantów, a następnie atakowali, okradali i oszukiwali bogatych ludzi. Ofiary często zajmowały się handlem walutami, złotem czy nieruchomościami. Łupem padały najczęściej pieniądze oraz drogocenna biżuteria.
Z informacji ofiar wynika, że napastnicy posiadali odzież oraz identyfikatory policyjne. Ponadto, mieli przy sobie broń, kajdanki, paralizatory, opaski zaciskowe, łomy oraz taśmy klejące. Po napadzie bardzo często kradli również samochody poszkodowanych, którymi odjeżdżali. Śledztwo w ich sprawie prowadzono od początku 2019 roku. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

 


ZOBACZ TAKŻE: WYPUSZCZONO MORDERCĘ ZA DOBRE ZACHOWANIE – ZNÓW ZABIŁ

Broń, amunicja i narkotyki o łącznej wartości 730 tys. złotych
Mężczyźni  z gangu byli podejrzani o dokonywanie przestępstw w sposób bezwzględny. Istniało więc przypuszczenie, że mogą posiadać broń. Aby wyeliminować jakiekolwiek ryzyko do akcji włączyli się policjanci z zespołów specjalnych kilku zarządów CBŚP.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Ponadto, wobec 13 podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu. Dwie osoby są podejrzane o kierowanie gangiem. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo broń, amunicję oraz narkotyki o łącznej wartości ok. 730 tys. złotych.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.