Policja daje koncerty pod blokami – zabawiają ludzi, którzy nie mogą opuścić domów w Hiszpanii [WIDEO]

policja daje koncerty

Policja daje koncerty pod blokami – funkcjonariusze robią co w ich mocy, aby zabawić ludzi. Wszystko dzieje się w Hiszpanii, gdzie z powodu epidemii koronawirusa ludzie mają zakaz wychodzenia z domu. Jak podaje portal donald.pl, widoczna na poniższym nagraniu sytuacja miała miejsce na Majorce. Trzeba przyznać, że to obrazek niebywale rzadko spotykany. W panującej na świecie pandemii, jest to jednak nieoceniony gest. Jak widać, służby w niektórych krajach robią wszystko, aby zachęcić ludzi do siedzenia w domach i przeczekania zarazy.

Policja daje koncerty pod blokami – stróże prawa zabawiają ludzi przebywających w domowej kwarantannie

W dobie szalejącej na świecie epidemii koronawirusa, najważniejsze jest zatrzymanie szybkiego rozprzestrzeniania się zarazy. Wobec tego, coraz więcej krajów podejmuje drastyczne kroki, mające na celu zdyscyplinowanie społeczeństwa. Zamknięte galerie handlowe, kina, teatry – to dopiero początek. Gdzieniegdzie pozamykano także granice, a tam, gdzie sytuacja jest wyjątkowo poważna, mieszkańcy zwyczajnie nie mogą opuszczać swoich posiadłości. Tak jest między innymi w Hiszpanii, gdzie w ostatnich dniach bilans koronawirusa jest coraz to bardziej tragiczny. Rośnie tam zarówno liczba zgonów, jak i zakażeń. Wobec tego, służby postanowiły zadać o rozrywkę uwięzionych w domach osób. W sieci pojawiło się nagranie mające pochodzić z Majorki. Widać na nim policjantów, którzy dają koncert pod blokami zamkniętych w kwarantannie osób. Wideo zyskuje coraz większą popularność.

ZOBACZ TAKŻE: TAKIEGO SPACERU Z PSEM JESZCZE NIE BYŁO! W OBAWIE PRZED KORONAWIRUSEM, MĘŻCZYZNA WYSŁAŁ PSA NA SPACER Z DRONEM. ON SAM STEROWAŁ MASZYNĄ Z BALKONU. ZOBACZ NAGRANIE!

Policja zabawia hiszpańskich obywateli w kwarantannie – zobacz nagranie!

Wideo początkowo pojawiło się w portalu Facebook, teraz można zobaczyć je także w serwisie YouTube. Internauci są zachwyceni zarówno pomysłem hiszpańskich służ, jak i talentem policjantów, którzy zabawiali miejscowych. Nieobca była im gra na instrumentach, umiejętności wokalne oraz taneczne.

Takie postawy mają ogromny wpływ nie tylko na to, aby ludzie faktycznie pozostali w domach, ale także na ogólne nastroje. Te z powodu szalejącej pandemii nie należą do najlepszych.

Wideo można zobaczyć poniżej:

źródło: Donald, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.