Iran: rząd skazał zespół na 15 lat więzienia za granie metalu

Iran: rząd skazał zespół

Iran: rząd skazał zespół na 15 lat więzienia za granie metalu. Te nieprawdopodobne informacje na łamach swojego portalu opublikowała strona metalnews.pl, powołując się na „MetalInjection”. Wszystko spowodowane jest działaniami tamtejszych władz, które muzykę grupy Arsames uznały za twór satanistyczny, sprzeczny z obowiązującą w Iranie ideologią. Wszystkich członków zespołu aresztowano. Co ciekawe, to nie pierwsza tego typu sytuacja w omawianym kraju.

Iran: rząd skazał zespół na 15 lat więzienia za granie metalu

Szokujące informacje docierają z Iranu. Właśnie tam, miejscowy rząd zdecydował się na absurdalną z wielu punktów widzenia karę dla zespołu grającego muzykę metalową. Wszyscy członkowie ekipy skazani zostali na 15 lat więzienia. Powód? Jak podaje portal metalnews.pl, zespół ukarano za odchył od krajowej normalności oraz propagowanie satanizmu. Z kolei kara pozbawienia wolności na aż 15 lat, to skutek przeciwstawienia się rządowi – jak określiły miejscowe media.

Jednakże okazało się, że grupę Arsames stać na opłacenie kaucji, która umożliwi opuszczenie więziennych cel. Tak też się stało, co nie oznacza, że zakończono postępowanie w sprawie członków zespołu – bowiem to trwa nadal. Na czas całego zamieszania, Arsames chwilowo zawiesili swoją całą działalność. Na bardzo ciekawy pomysł wpadł jednak portal metalnews.pl, zrzeszający miłośników mocnych brzmień. Aby wspomóc członków zespołu w tym trudnym dla nich czasie, strona zachęca, aby kupować produkty w oficjalnym internetowym sklepie Arsames. Wsparcie finansowe w obecnej sytuacji, dla grupy może okazać się bezcenne.

ZOBACZ TAKŻE: WYSOKA KARA DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZABIŁ POPULARNEGO GORYLA RAFIKIEGO. TO AŻ 11 LAT ODSIADKI!

To nie pierwsza taka sytuacja w Iranie – inne skazane zespoły musiały uciekać z kraju

Irański rząd ma bardzo poważne obiekcje co do grania muzyki metalowej. Jak wcześniej wspomniano, utożsamiane jest to tam z kultem satanizmu. Wobec tego niemałe problemy miały między innymi takie zespoły jak Confess czy Master of Persia.

Portal metalnews.pl opisuje, że zarówno jedna jak i druga grupa, weszły w poważny konflikt z tamtejszymi władzami. Im także groził poważne konsekwencje, jednakże zespoły w porę ratowały się ucieczką. Jak natomiast ostatecznie zakończy się sprawa Arsames? Z zainteresowaniem będziemy śledzić dalsze losy tych artystów.

źródło: metalnews.pl, MetalInjection, jorzine.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.