Pogodowe ostrzeżenia na najbliższe dni – intensywne opady

kiedy pierwszy śnieg

Jakiej pogody można się spodziewać na najbliższe dni w Polsce? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowe ostrzeżenia – pojawią się intensywne opady śniegu. W jakich miejscach w kraju pojawią się anomalia pogodowe? Sprawdźcie poniżej. 

Pogodowe ostrzeżenia na najbliższe dni w Polsce

Pogoda w następne dni w naszym kraju może nieco zaskoczyć. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niektórych miejscach mogą wystąpić dość niebezpieczne zmiany w pogodzie. Okazuje się, że mają pojawić się intensywne opady śniegu i związane z tym utrudnienia na drogach.

ZOBACZ TAKŻE:  WŁADZIE PRAGI CHCĄ OGRANICZYĆ AIRBNB

Alarm I stopnia zacznie obowiązywać od wtorku rano aż do późnego po południa. W województwie dolnośląskim pojawią się intensywne opady śniegu. Podano informacje nawet o 15 cm. W górach przybędzie spora ilość śniegu, bo aż 25 cm. Opady będą również występować w województwach: śląskim i małopolskim. Dodatkowo, prawie we wszystkich województwach będą się pojawiać oblodzenia. Z wyłączeniem zachodniopomorskiego.

 

Śnieg nie będzie jedynym utrudnieniem, gdyż synoptycy zapowiadają również intensywne opady deszczu. Gdzie pojawią się alarmy? Mowa o województwie śląskim, małopolskim i podkarpackim. Wspomniane zmiany pogodowe mogą utrzymywać się do środy. Wtedy również należy być podwójnie ostrożnym, przede wszystkim na drogach. Jednak z czasem opady będą słabnąć.

W związku z podwyższonym poziomem Bałtyku, wydano również alerty hydrologiczne. Głównie dotyczy to Zatoki Gdańskiej oraz Zalewu Szczecińskiego. Poziom wody może dojść do stanu ostrzegawczego.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.