Podwójne 500 plus? To możliwe! Sprawdź w jakim mieście!

 

Ostatnio pojawiły się informacje, że niektórzy rodzice mogą ubiegać się o podwójne 500 plus. Obecnie program 500+ to kluczowy program naszego rządu, jednak lokalne władze w niektórych miastach wprowadziły dodatkowe wsparcie, o czym warto wiedzieć.

Podwójne 500 plus

Dodatkowe świadczenia przysługują nam ze względu na narodziny dziecka. Niektóre miasta wprowadziły dodatkowe świadczenia dla świeżo upieczonych rodziców. Przykładem jest Łomża, gdzie można otrzymać jednorazowo 500 złotych bez kryterium dochodowego. Warunek jest jeden – przynajmniej przez rok należy mieszkać na terenie gminy przed narodzinami dziecka.

Kolejnym przykładem jest Kraków, gdzie wypłacane jest jednorazowe świadczenie w wysokości 1000 złotych. Tutaj jednak obowiązuje kryterium dochodowe, ponieważ dochód na rodzinę nie może przekraczać 1000 złotych.

Mieszkańcy Wadowic mogą również liczyć na dodatkowe pieniądze w wysokości 500 złotych i to bez kryterium dochodowego.

Pamiętajmy o tym, że najwyższe świadczenia przysługują rodzicom w pierwszych miesiącach po narodzeniu się dziecka. Oprócz becikowego wypłacanego przez miasta również państwo pomaga świeżo upieczonym rodzicom. Wszyscy mogą ubiegać się o 1000 złotych, a Ci z najniższymi dochodami mogą otrzymać dodatkowy 1000.

Trzeba także przypomnieć o bezrobotnych matkach, które mogą liczyć na specjalne wsparcie. Kobiety, które nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego, mogą otrzymać tzw. kosiniakowe. Przez pierwszy rok życia dziecka bezrobotne mamy otrzymają od państwa 1000 złotych co miesiąc.

Na koniec chcemy podkreślić, że istnieją także inne formy wsparcia finansowego. Rodzice, których dzieci przyszły na świat w wyniku mnogiej ciąży mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Świetnym przykładem jest rodzina z Krakowa, w której niedawno przyszły na świat sześcioraczki. Rodzice dzieci otrzymali z budżetu województwa małopolskiego 100 000 złotych oraz otrzymali specjalny samochód, który został ufundowany przez Fundację PKO BP i Fundację PFR.