Marzena Kipiel-Sztuka to nie tylko Halinka Kiepska! Mało osób wie, czym się zajmuje.

 

Wszyscy znają aktorkę Marzenę Kipiel-Sztuka z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. Dla większości z nas na zawsze będzie Haliną Kiepską. Jednak mało osób wie, czym oprócz spełniania się na małym ekranie zajmuje się Marzena.

Marzena Kipiel-Sztuka to nie tylko Halinka Kiepska!

Z pewnością nikt z Was nie wymieni innej działalności Marzeny niż granie w serialu „Świat według Kiepskich”. Okazuje się jednak, że Marzena Kipiel-Sztuka za swoją działalność została wyróżniona przez Policję!

W rolę żony Ferdka Kiepskiego, Marzena wciela się już od 20 lat. I nie ważne w ilu innych serialach, filmach czy sztukach zagrała. Wszyscy widząc jej twarz kojarzą ją właśnie z tego serialu i z tej jednej roli. Jednak bardzo mało osób wie, że od lat Marzena wspiera akcje charytatywne, które są organizowane przez Policję z jej rodzinnego miasta – Legnicy.

Właśnie otrzymała wyróżnienie za swoją wieloletnią działalność charytatywną. Otrzymała Krzyż Niepodległości z Gwiazdą klasy I za wybitne zasługi patriotyczne oraz za działalność dla NSZZ Policjantów .

 

Trzeba przyznać, że Marzena Kipiel-Sztuka podchodzi do swoich obowiązków bardzo poważnie. Kiedyś wygrała walkę z nałogiem, ponieważ była uzależniona od alkoholu, a dzisiaj bierze czynny udział w policyjnych akcjach charytatywnych. Oprócz tego jest także jurorką różnych konkursów teatralnych dla dzieci i młodzieży. Bardzo często spektakle, które przychodzi jej oceniać dotyczą trudnych tematów, które mają nie tylko bawić publiczność, ale także edukować. Spektakle często dotyczą uzależnień od narkotyków czy dopalaczy.

Serdecznie gratulujemy jej podejścia do życia i tego, że udziela się charytatywnie dla dobra społeczeństwa!