Płock – ewakuacja bloku, szkoły i przedszkola – akcja CBŚP

tragiczny wypadek we wrocławiu

Płock – ewakuowano mieszkańców 11-piętrowego bloku, ponieważ jak informują media, w jednym z mieszkań odnaleziono materiały niebezpieczne. Dodatkowo, uczniowie i dzieci wraz z nauczycielami musieli opuścić pobliskie przedszkole i szkołę. 

Płock – ewakuacja mieszkańców z budynków

 

Jak podaje stacja RMF FM, na 9 piętrze wspomnianego budynku (bloku mieszkalnego) przy ulicy Kossobudzkiego znaleziono w jednym z mieszkań materiały wybuchowe. Podobno chodzi o substancje, które można wykorzystać do zbudowania ładunku wybuchowego. Co jeszcze, znaleziono gotowe materiały.

ZOBACZ TAKŻE: CZERWONY ALARM W WENECJI – NIEBEZPIECZNY PRZYPŁYW

Wszystko ma zostać specjalnie przewiezione do laboratorium i zbadane przez ekspertów. Póki co, ulica Kossobudzkiego ma być zamknięta, dopóki nie zakończą się wszystkie czynności związane ze sprawą.

Jak poinformowała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Iwona Jurkiewicz, policja zatrzymała mężczyznę, który magazynował w swoim mieszkaniu wspomniane niebezpieczne materiały. Na miejscu pracują pirotechnicy oraz prokurator. Ze względu na niebezpieczeństwo, ewakuowano mieszkańców bloku, jak i osoby znajdujące się w szkolnych placówkach.

źródło: tvn24

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.