PKP zablokowało sprzedaż grudniowych biletów – co ze świętami?

PKP zablokowało sprzedaż grudniowych biletów. Co w związku z nadchodzącym Bożym Narodzeniem? Niestety może to spowodować problemy z zakupem biletów od 13 grudnia. Sytuacja zmienia się dynamicznie, co może mieć związek z nowym rozkładem jazdy. Więcej informacji poniżej. 

PKP zablokowało sprzedaż biletów na grudzień – co na to podróżujący?

Jak podaje Business Insider Polska, jeżeli szykuje Ci się podróż pociągiem w grudniu, a dokładnie od 13.12, lepiej sprawdź, czy możesz kupić bilet. Całe zamieszanie może mieć związek z nowym rozkładem jazdy i ciągłymi modyfikacjami połączeń. Początkowo chodziło o dni od 13 do 14 grudnia oraz od 16 do 17 grudnia, jednak według Gazety Wyborczej problemy pojawiają się również w inne dni. Mianowicie, już 18 listopada nie można było kupić biletów praktycznie na większość połączeń. Teoretycznie miało to dotyczyć tylko i wyłącznie wspomnianych czterech dni. Brak możliwości zakupu dotyczył podobno całego miesiąca.

W komunikacie PKP Intercity możemy przeczytać:

W związku z wdrożeniem rozkładu jazdy 2019/2020, od 13 grudnia 2019 r. jest czasowo wstrzymana sprzedaż biletów na część pociągów. Prosimy sprawdzić szczegóły na stronie

Te informacje z pewnością wywołały niemałe poruszenie wśród podróżujących pociągami PKP Intercity. W związku z dużym zainteresowaniem okresem świątecznym, spora liczba osób kupuje je z wyprzedzeniem. Dlatego wiele z nich nie ukrywało swojego niezadowolenia. Dlatego też PKP uspokaja, informując o odblokowaniu połączeń w niedługim czasie.

ZOBACZ TAKŻE: MICROSOFT UZNANY ZA NAJBARDZIEJ ETYCZNĄ FIRMĘ NA ŚWIECIE

Mamy nadzieję, że sytuacja jest tymczasowa, gdyż korzystający z usług transportu kolejowego nieco się niecierpliwią.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.