Pijany kierowca chciał oszukać alkomat czosnkiem

Nie będący na służbie funkcjonariusz policji zatrzymał 66-letniego kierowcę. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Kierowca chciał oszukać alkomat czosnkiem. Teraz grożą mu 2 lata więzienia.

Pijany wyprzedzał policjanta

Do sytuacji doszło w Kraśniku – miejscowości w województwie lubelskim. Policjanta Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wyprzedził Volkswagen Golf. Warto dodać, że funkcjonariusz był już po służbie i podróżował swoim motocyklem. Podczas manewru wyprzedzania został zahaczony lusterkiem samochodu. Na szczęście nie doszło do wypadku, a policjantowi udało się zatrzymać podejrzane auto. Golfa prowadził je 66-letni mężczyzna, który po wyjściu z samochodu nie potrafił utrzymać równowagi. Był pod wpływem alkoholu, dlatego policjant wezwał służby porządkowe.

CZYTAJ TAKŻE: STARSZA KOBIETA GOTOWAŁA KOTY, ABY NAKARMIĆ POZOSTAŁE ZWIERZĘTA

Przed badaniem alkomatem jadł surowy czosnek

Pijany mężczyzna chciał oszukać alkomat czosnkiem. Przed przyjazdem policji 66-latek zdążył wyjąć z bagażnika czosnek i zaczął go jeść… Ponadto miał nadzieję, że tym sposobem uda mu się oszukać alkomat. Po skończonym badaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! W efekcie mężczyzna stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie kolizji. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.