Picie alkoholu przez ciężarne kobiety stanie się przestępstwem?

picie alkoholu przez ciężarne

Picie alkoholu przez ciężarne kobiety stanie się przestępstwem? O takich rewelacjach pisze portal tvp.info. Jak się okazuje, pomysłodawcą projektu jest Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. Za poparciem tej inicjatyw opowiadać ma się także Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli wszystko zostanie sfinalizowane, pijąca alkohol w czasie ciąży kobieta będzie ponosić odpowiedzialność karną. Wszystko po to, aby poczęte dziecko było objęte dodatkową ochroną. A to dlatego, że mimo społecznego przeświadczenia o szkodliwościach płynących z takiego zachowania, wiele kobiet nadal spożywa alkohol mimo ciąży. Pomysł już teraz budzi wiele kontrowersji i nie wszyscy zgadzają się z takim projektem.

Picie alkoholu przez ciężarne kobiety stanie się przestępstwem? Pomysłodawcą projektu jest Rzecznik Praw Dziecka

Czy polskie prawo czeka rewolucja? Takie wrażenie można odnieść czytając doniesienia, które na łamach swojego portalu publikuje serwis TVP Info. Jak się okazuje, pojawił się pomysł, aby kobiety w ciąży, które zażywają alkohol – ponosiły odpowiedzialność karną ze względu na swoje zachowanie.

Pomysłodawcą karania ciężarnych, które spożywają alkohol, jest Rzecznik Praw Dziecka. Według niego już od samego poczęcia, dzieci zasługują na ochronę. A jak powszechnie wiadomo, picie alkoholu w ciąży może mieć na nie bardzo zły wpływ. Portal TVP Info przytacza fragment raportu Mikołaja Pawlaka, a jego cytat umieszczamy poniżej:

Niepokojący jest wysoki odsetek kobiet spożywających alkohol w ciąży. Może prowadzić to do występowania nieprawidłowości neurobehawioralnych oraz innych trwałych uszkodzeń organizmu dziecka.

ZOBACZ TAKŻE: ZNOSZENIE OBOSTRZEŃ – OTWIERAJĄ KLUBY NOCNE, ALE ZABRANIAJĄ W NICH TAŃCZYĆ! LUDZIE NIE DOWIERZAJĄ; W KLUBIE BĘDĄ MOGLI TYLKO SIEDZIEĆ I SŁUCHAĆ MUZYKI

„Należy wprowadzić ochronę prawnokarną dziecka poczętego i odpowiedzialność karną matki spożywającej alkohol w trakcie ciąży”

Portal TVP podaje, że projekt ma zdecydowane poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS mają przekonywać, że ochrona życia dziecko poczętego jest niezwykle istotna.

Pojawia się jednak wiele niewiadomych. Chodzi między innymi o sposób karania ciężarnych kobiet spożywających alkohol. Wielu internautów komentujących tą sprawę, zwyczajnie sobie tego nie wyobraża. Spora część osób jednak nie ma wątpliwości, że picie alkoholu w ciąży powinno być już dawno surowo zakazane i karane.

źródło: TVP INFO