Pałac Kultury i Nauki w tęczowych barwach. Tak ma być przez pół roku

pałac kultury i nauki

Pałac Kultury i Nauki w tęczowych barwach. Wszystko ma być gestem w kierunku społeczności LGBT+ oraz swoistym znakiem solidarności. Jak podaje portal antyradio.pl, po raz pierwszy charakterystyczna stołeczna budowla na tęczowo rozświetliła się w sobotę 8 sierpnia. Wiele wskazuje na to, że Pałac tęczowy będzie przez przynajmniej kolejne 6 miesięcy. O takich rewelacjach za pomocą Twittera donosi Ksymena Matysek z Lewicy.

Pałac Kultury i Nauki w tęczowych barwach. Takie podświetlenie ma się utrzymać przez przynajmniej pół roku

Sprawy społeczności LGBT+ w Polsce, w ostatnich dniach są jednym z tematów numer jeden. Wszystko po niedawnych demonstracjach i aresztowaniu „Margot”. Rodzime społeczeństwo znów się podzieliło, a dyskusje zdają się nie mieć końca. Teraz Warszawa zdecydowała się na kolejny interesujący gest. Mianowicie, Pałac Kultury i Nauki w sobotę 8 sierpnia przybrał tęczowe barwy. Jak donosi portal antyradio.pl, takowa sytuacja może utrzymać się nawet pół roku. Pisze o tym między innymi Ksymena Matysek z Lewicy, a wszystko można przeczytać na jej twitterowym profilu:

ZOBACZ TAKŻE: NIECODZIENNY DUET – POPEK PRZEROBIŁ ZNANY HIT MINIONYCH LAT WSPÓLNIE Z DR ALBANEM. POLSCY FANI ZACHWYCENI, EFEKT LEPSZY NIŻ KTOKOLWIEK MÓGŁ SIĘ SPODZIEWAĆ

Głos na temat całej sytuacji wokół środowisk LGBT+ w Polsce zabrał Rafał Trzaskowski

W niedzielę głos w sprawie całej napiętej sytuacji związanej ze środowiskami LGBT+ zabrał niedawny kandydat na Prezydenta RP, Rafał Trzaskowski. Swoje stanowisko opublikował w serwisie Facebook. Tam pisał między innymi:

Rozumiem i popieram głosy protestujących, którzy chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec ostatnich działań władz i organów ścigania. Podobnie jak zebrani wczoraj pod PKiN demonstranci uważam, że w sprawie Margot oraz protestujących reakcja państwa była rażąco nieproporcjonalna.

źródło: antyradio.pl, Twitter, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.