OTT, czyli polski Netflix. Platforma tworzona przez TVN i Polsat

OTT, czyli polski Netflix

OTT, czyli nowa, polska platforma współtworzona jest przez Discovery TVN i Telewizję Polsat. Znajdą się na niej polskie filmy, seriale, dokumenty, programy rozrywkowe i sportowe. W ofercie znajdzie się również wiele produkcji TVN-u i Polsatu. 

OTT dostępny również w innych krajach

OTT, czyli polski Netflix to efekt współpracy Telewizji Polsat i Discovery TVN. Kanały telewizyjne podpisały ze sobą umowę joint venture, aby stworzyć nową platformę. Projekt ma być dostępny nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach. W ofercie będą polskie filmy, serialne, dokumenty, programy sportowe oraz rozrywkowe. Co więcej znajdą się tam produkcje Polsatu i TVN-u. W zamyśle ma być to podmiot zupełnie niezależny biznesowo. To sprawia że jest to atrakcyjna oferta dla producentów dostarczających polski i międzynarodowy kontent jak i dla klientów reklamowych. Platforma ma być otwarta i dostępna dla wszystkich internautów. 

ZOBACZ TAKŻE: NETFLIX WALCZY Z UDOSTĘPNIANIEM HASEŁ ZNAJOMYM

Najwyższa jakość

Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu – Maciej Stec w rozmowie z mediami zdradził kilka kwestii technicznych. Mianowicie serwis ma oferować najwyższej jakości rozwiązania technologiczne, aby dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Co więcej powiedział, że OTT jest odpowiedzią na na globalną konkurencję taką jak Netflix czy HBO GO. „Polski Netflix” zacznie swoją działalność zaraz po otrzymaniu zgody regulatora. Na samym początku oferowane będą usługi AVOD, a następnie planowane jest włączenie usług w modelu SVOD.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.