Około 150 tysięcy Arabów przyjeżdża co roku do Zakopanego

Około 150 tysięcy

Około 150 tysięcy Arabów przyjeżdża co roku do Zakopanego. Ponadto, ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich uważa Podhale za najbardziej przyjazne miejsce na świecie. Jest wręcz przekonany, że liczba ta szybko wzrośnie, ponieważ jego rodacy chwalą sobie pobyt w Polsce. 

Zakopane najprzyjaźniejszym miastem w Polsce dla turystów

Od kilkunastu miesięcy analizowano napływ Arabów na Podhale. Wynika to z uruchomienia połączeń lotniczych z miast południowej Polski do ośrodków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do stolicy Podhala co roku w sezonie przyjeżdża około 100-150 tysięcy Arabów. Ponadto szacuje się, że z roku na rok będzie ich coraz więcej. 

Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich powiedział, że uważa Zakopane za najbardziej przyjazne miejsce na świecie. Uważa, że obywatele jego kraju chwalą sobie pobyt w Polsce i polecają swoim znajomym podróż do tej części Europy. Co więcej, Arabowie nalegali, aby ambasador wybrał się do Zakopanego i osobiście podziękował za gościnność. Burmistrz Zakopanego – Leszek Dorula powiedział:

Przybył, by podziękować nam za gościnność. Podkreślił, że nigdzie indziej jego rodacy nie czują się tak dobrze i bezpiecznie jak u nas na Podhalu. Był wdzięczny, że nie było w trakcie całych wakacji ani jednego tzw. incydentu rasistowskiego czy nieporozumienia na tle kulturowym.


ZOBACZ TAKŻE: ZABITO IRAŃSKIEGO GENERAŁA – POLECENIE WYDAŁ DONALD TRUMP

Polska jako miejsce nieodkryte i bezpieczne

Na Krupówkach i tatrzańskich szlakach zaroiło się od gości z Półwyspu Arabskiego, Azji, Skandynawii oraz Izraela. Doszło do momentu, że codziennym widokiem jest kobieta w burce. Rzucają się w oczy, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie było ich praktycznie wcale. Turyści z dalekich krajów uważają Polskę za miejsce nieodkryte i bezpieczne.

Baza hotelowa i usługowa na całym Podhalu, w stosunku do cen, ma świetną jakość. Pokój ze śniadaniem w czterogwiazdkowym hotelu kosztuje około 300 złotych za dobę. Przy wysokiej klasie obiektu to jest naprawdę dobra cena, tym bardziej że można skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Z obserwacji wynika, że zagraniczni turyści zwykle decydują się na hotele o najwyższym standardzie.

Arabowie przyjeżdżają do Zakopanego dużymi rodzinami, często 6-7-osobowymi. Najczęściej można ich spotkać na Krupówkach i łatwo dostępnych szlakach górskich. Właściciele i pracownicy obiektów turystycznych zauważają, że Arabowie są hojni, zadowoleni i zostawiają wysokie napiwki.

 

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.