Hity Gracjana Roztockiego w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu

Hity Gracjana

Hity Gracjana Roztockiego zabrzmią w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest jednym z pierwszych polskich youtuberów, z zawodu jest cukiernikiem, z zamiłowania naturystą. Teraz będzie głównym bohaterem musicalu pt. „Gracjan Pan”.

Kim jest Gracjan Roztocki?

O sobie mówi: piosenkarz, malarz, fotografik. Z zawodu cukiernik, z zamiłowania naturysta. Pochodzi z Wrocławia i jest jedną z bardziej charakterystycznych i znanych osób miasta. Ma rozjaśniane włosy obcięte na grzybka, kolorowe skarpety, sandały, wysoko naciągnięte spodnie i kolorowe koszulki. Swoją popularność zdobył dzięki serwisowi YouTube. Nagrywał piosenki o swoim szalonym życiu, wakacjach czy czerwonych majtkach. Wszystkie teledyski nagrywał sam. Roztocki mówi:

Gdy dowiedziałem się o istnieniu YouTube, zacząłem tam umieszczać swoje filmiki z wycieczek. Internautom bardzo się spodobały, chcieli, żebym wzbogacił je o piosenki. Niestety, filmiki zostały usunięte z serwisu, bo w kilku scenach opalałem się nago. Wiem, wyzywają mnie od kretynów, upośledzonych (…) Ale większość ludzi jest nastawiona przyjaźnie. Podchodzą, proszą o zdjęcie czy autograf.

Jego ojciec, Karol Dusza Roztocki wydaje książki z fraszkami, aforyzmami i satyrycznymi powiastkami. Jan Berdak, wujek, to znany opolski fotografik, drugi wujek Stefan Berdak, jest krakowskim malarzem i grafikiem, brat Gracjana, Narcyz, wykłada na Uniwersytecie Nowojorskim.

 

Hity Gracjana Roztockiego

Twórczość Gracjana zainspirowała artystów do stworzenia musicalu. Pracownicy Teatru Muzycznego we Wrocławiu mówią:

Natchnieniem dla twórców, ich muzą i głównym bohaterem musicalu jest Gracjan Roztocki, jeden z najsłynniejszych polskich youtuberów, artysta totalny, w swej twórczości nieskrępowany i niekrępujący się żadną konwencją

Autorką scenariusza spektaklu „Gracjan Pan” jest Natalia Fiedorczuk. Reżyseruje Cezary Tomaszewski. Scenografię, kostiumy, rekwizyty i projekcje tworzą: Aga Klepacka i Maciej Chorąż. Aranżacje utworów Gracjana Roztockiego opracował Tomasz Leszczyński, aktor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Grają: Justyna Antoniak, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Tomasz Leszczyński, Michał Szymański, Mikołaj Woubishet oraz gościnnie: Paulina Jeżewska, absolwentka Studium Musicalowego Capitol i Rafał Derkacz.

Oto jedna z piosenek Gracjana Roztockiego w wykonaniu artystów z Teatru Capitol:


ZOBACZ TAKŻE: „PORUCZNIK KABURA” SEZON DRUGI – PREMIERA W TYM MIESIĄCU

Spektakle, bilety

„Gracjan Pan”
piątek 10.01, godz. 20:00 (premiera)
sobota 11.01 godz. 19:00
niedziela 12.01 godz. 19:00

czwartek 16.01 godz. 19:30
piątek 17.01 godz. 19:30
sobota 18.01 godz. 19:00
niedziela 19.01 godz. 19:00

czwartek 27.02 godz. 19:30
piątek 28.02 godz. 19:30
sobota 29.02 godz. 19:00
niedziela 01.03 godz. 19:00

Spektakle odbędą się na Scenie Ciśnień wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Ceny biletów: 35-45 złotych.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.