Aborcja najczęstszą przyczyną śmierci w 2019 roku

Aborcja

Aborcja to najczęstsza przyczyna śmierci w 2019 roku. Według informacji z Worldometers, w ubiegłym roku na całym świecie zamordowano aż 42 mln 300 tys. nienarodzonych dzieci. 

Populacja Polski jest mniejsza od liczby dokonanych aborcji

Jak podaje niezależna witryna Worldometers, w ubiegłym roku dokonano aborcji aż 42 mln 300 tys. razy. Liczba zamordowanych nienarodzonych dzieci jest większa niż cała populacja Polski. Warto dodać, że Worldometers gromadzi dane rządowe, jak i pochodzące z innych renomowanych źródeł. Na ich podstawie tworzy zestawienia, szacunki i prognozy na przyszłość. Z opublikowanych danych wynika, że w 2019 roku aborcja była najczęstszą przyczyną śmierci. Dla porównania, na raka zmarło 8,2 mln osób, z powodu innych chorób 13 mln, przez palenie papierosów 5 mln, a 1,7 mln z powodu HIV lub AIDS.

Głos w tej sprawie zabrało również Radio Maryja: „W Stanach Zjednoczonych aborcyjny przemysł śmierci pochłania co roku niemal milion istnień. Od czasu wyroku w precedensowym procesie Roe przeciwko Wade w 1973 roku, Amerykanie pozbawili życia 61 milionów nienarodzonych.”


ZOBACZ TAKŻE: ZABITO IRAŃSKIEGO GENERAŁA – POLECENIE WYDAŁ DONALD TRUMP 

Warto dodać, że zwolennicy aborcji bardzo często propagują wymyślone historie związane z zabiegiem i określają go jako „uwalniające doświadczenie.” Mimo przerażających statystyk, wciąż uparcie stoją za swoimi przekonaniami. Ponadto, temat przerywanej ciąży jest wiecznie na czasie. Warto wspomnieć o nowym filmie „Nieplanowane”. Skupia się on na historii pracowników aborcyjnego giganta, którzy zdradzają kulisy funkcjonowania tego przemysłu.

Na temat opublikowanych przez Worldmeters dany wypowiedziała się na swoim Twitterze prawniczka. Nazwała zjawisko ludobójstwem.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.