Ocet na chwasty w kostce brukowej. Jak pozbyć się chwastów?

Ocet na chwasty w kostce brukowej to ekologiczny sposób, aby zwalczyć niechciane wykwity. Wszyscy, którzy posiadają przy swoim domu podjazdy czy alejki, na pewno zmagają się z problemem chwastów. Nieraz rosną tylko pomiędzy kostkami, ale czasem również zajmują miejsce na całej płycie. Na rynku istnieje wiele preparatów, które zapewniają dokładne wyeliminowanie problemu.

Ocet na chwasty w kostce brukowej

Taki ekologiczny preparat pozwala na wyeliminowanie niechcianej roślinności, a przecież dobrze wiemy, że chwasty to zmora ogrodników. Niestety, lecz opryskanie chwastów octem przynosi częściowe rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ ta alternatywna metoda eliminuje tylko część problemu, korzenie zostawały nadal w ziemi. Z tego też powodu, chwasty bardzo szybko odrastały. Niemniej jednak, ocet jest bardzo znany ogrodnikom, można z niego przyrządzić wiele preparatów, nie tylko tych na chwasty.

Domowy środek na chwasty

Ocet na chwasty w kostce brukowej można zrobić samodzielnie. Nie wymaga od nas wielu składników, a przygotowanie jest proste i nieczasochłonne. Wystarczy, że wymieszamy ocet z wodą w proporcji 2:1 i taką mieszanką opryskamy wszystkie chwasty, które chcemy wyeliminować. W celu uzyskania szybkiego i dobrego efektu, czynność regularnie codziennie powtarzamy. Niestety, lecz ludzie często używają mieszanki roztworu solnego, który oczywiście zlikwiduje problem chwastów, lecz przy tym zniszczy też kostkę brukową oraz ziemię ogrodową. Taki ekologiczny środek jest popularnym herbicydem stosowanym przez ogrodników. Powinniśmy używać go w okresie wiosennym oraz letnim, ponieważ właśnie wtedy, jego działanie jest największe. Jeżeli właściwie go sporządzimy, a także zastosujemy, może usunąć chwasty raz na zawsze.

Jak stosować ocet na chwasty?

Należy go używać tylko i wyłącznie w słoneczne oraz bezdeszczowe dni. Musimy pamiętać, że zbyt duża wilgoć i rosa zmniejszają działanie octu. Dlatego też jeśli zastosujemy go w nieodpowiednich warunkach, może nie zadziałać. Koniecznie pamiętajmy, aby przed zastosowaniem nawet tego ekologicznego preparatu, sprawdzić jak działa, na małym skrawku kostki brukowej. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnej niespodzianki, w postaci zniszczenia podjazdu czy alejki.

źródła zdjęć: centrumporad, budujesz

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.