Nestlé wyprodukuje wegańskie kiełbasy – stawia na alternatywę dla mięsa

Nestlé wyprodukuje wegańskie kiełbasy – firma postanowiła zaproponować alternatywy dla mięsa. Dodatkowo, konkurencja coraz częściej ma w sprzedaży produkty pochodzenia roślinnego, stąd wprowadzone zmiany. Jednocześnie podkreślają modyfikacje kierowane bardziej ekologiczną polityką działalności. 

Nestlé wyprodukuje wegańskie kiełbasy – coraz więcej marek myśli ekologicznie

Jak podaje portal CNN, firma Nestlé zaproponowała pewne zmiany w polityce marki. W związku z tym, iż coraz więcej konkurencyjnych przedsiębiorstw decyduje się na zrezygnowania z produkcji i sprzedaży mięsa, w ofercie Nestlé znajdziemy niedługo wegańskie kiełbasy. Szwajcarska firma będzie je sprzedawać od marca 2020 roku na terenie Europy oraz od kwietnia w Stanach Zjednoczonych. Kiełbasy sojowe oraz takie, w stylu popularnej chorizo.

Co jeszcze, w poprzednim roku Nestlé wyprodukowało pierwsze zamienniki mięsa. Mowa o roślinnych burgerach czy sznyclach. Można je było znaleźć pod nazwami: Garden Gourmet i Sweet Earth.

ZOBACZ TAKŻE: MICROSOFT Z ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĄ – CHCĄ USUNĄĆ CO2, KTÓRY WYPRODUKOWALI OD 1975 ROKU

Nestlé inwestuje 8 mld zł na rozwój recyklingu

Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż szwajcarska firma zamierza zainwestować aż 2 mld franków, czyli około 8 mld złotych na rozwój recyklingu. Wokół ich działalności nie brakowało kontrowersji, dlatego każdy krok w stronę poprawy ich polityki to właściwe działanie. Oby było tego więcej, i najważniejsze, żeby nie skończyło się tylko na obietnicach.

Podsumowując, z zapowiedzi wynika, że do 2025 wszystkie opakowania ich produktów będą nadawać się do ponownego użycia. 
 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.