Microsoft z zaskakującą decyzją – usuną CO2, który wyemitowali w przeszłości

Microsoft jako najbardziej etyczna firma w USA

Microsoft z zaskakującą decyzją – firma postanowiła usunąć CO2, który wyemitowali do atmosfery od 1975 roku. Taką informacją mogą również dać przykład innym przedsiębiorstwom, gdyż sytuacja związana z zanieczyszczeniem powietrza jest alarmująca. Jak ma wyglądać ich plan? Wszystkiego dowiecie się poniżej. 

Microsoft z zaskakującą decyzją – całkowite pozbycie się CO2

Microsoft to kolejna marka, która zamierza działać ekologicznie. Niestety sytuacja na świecie jak tak poważna, że potrzebne są natychmiastowe działania, aby zmniejszyć zanieczyszczenie czy zużycie plastiku. Dlatego gigant w branży IT przedstawił właśnie swoje plany – zapowiada się ekologiczna rewolucja.

ZOBACZ TAKŻE: „NA PEŁNEJ PETARDZIE” – POWSTANIE FILM O KS. JANIE KACZKOWSKIM

Firma zapowiedziała, iż do roku 2030 chce stać się neutralna pod względem emisji CO2 do atmosfery. Dodatkowo, chce mieć ujemny wpływ na ten poziom w atmosferze. Co przez to rozumieć? Chodzi o to, że zamierzają wyzerować poziom dwutlenku węgla, ale z drugiej strony, chcą jeszcze pochłaniać i usuwać go z atmosfery. Podobno tyle, ile wyprodukowali od roku 1975.

 

Co jeszcze, marka planuje stworzyć własny system, dzięki któremu będzie możliwe usuwanie CO2 z atmosfery. Założyli nawet specjalny fundusz Climate Innovation Fund – wartość 1 mld dolarów. Prezes Microsoftu poinformował:

Cały świat będzie musiał osiągnąć stan, w którym emisje gazów cieplarnianych są równoważone ich pochłanianiem, jednak ci z nas, którzy są w stanie działać szybciej i na większą skalę, powinni to robić. Dlatego dziś ogłaszamy ambitny cel i nowy plan ograniczenia, a także ostatecznie zlikwidowania śladu węglowego Microsoftu

Do roku 2030 planują usuwać więcej CO2 niż produkują, natomiast do 2050 chcą usunąć tyle, ile wyprodukowali od roku 1975.  

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.