Nakarm psa z OLX – 12. edycja akcji charytatywnej

Nakarm psa

Nakarm psa z OLX! 9 grudnia ruszyła 12. edycja akcji charytatywnej prowadzonej przez znany portal z ogłoszeniami. Użytkownicy serwisu dzięki swojemu zaangażowaniu mogą pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom schronisk. Tym razem serwis przekaże karmę do schroniska w Koninie i Raciborzu. Co zrobić, żeby wziąć udział w akcji?

25 ton karmy dla bezdomnych zwierząt

Nakarm psa z OLX rozpoczęła się 9 grudnia. Jest to już 12. edycja akcji charytatywnej stworzonej przez słynny serwis z ogłoszeniami. Udział w przedsięwzięciu jest całkowicie darmowy, a wsparcia może udzielić każdy za pośrednictwem aplikacji na telefon lub strony mobilnej OLX. Co należy zrobić? Wystarczy kliknąć na baner promujący akcję, a następnie wybrać zdjęcie psa. Kolejnym krokiem jest wybranie ikony kości i zapełnienie jej wirtualną karmą. Jedna wypełniona kość to 20 kg rzeczywistej karmy. W tym roku otrzymają ją schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie i Raciborzu. To właśnie te schroniska wybrali użytkownicy serwisu ogłoszeń lokalnych OLX. Akcja potrwa do 18 grudnia. Po jej zakończeniu pracownicy serwisu osobiście przekażą karmę do schronisk.

Przemysław Klemczak – pomysłodawca i organizator akcji „Nakarm Psa” powiedział:

W poprzednich edycjach nakarmiliśmy już 876 psów i 70 kotów z 27 schronisk w całej Polsce. Tym samym udało nam się dostarczyć bezdomnym czworonogom aż 25 ton karmy. Wierzymy, że z pomocą naszych niezawodnych użytkowników również tym razem uda nam się nakarmić  wszystkie zwierzaki.


ZOBACZ TAKŻE: NOWA KAMPANIA EDUKACYJNA UKE „KLIKAM Z GŁOWĄ” – #KEEPCTRL

Szerzenie świadomości w zakresie adopcji oraz wolontariatu

Akcja w głównej mierze skupia się na zapewnieniu żywności dla potrzebujących zwierząt. To jednak nie wszystko. Kolejnym celem kampanii jest popularyzacja innych form pomocy takich jak wolontariat i adopcja.

W schronisku w Koninie w województwie wielkopolskim przebywa aktualnie ponad 190 psów i kotów. Ponadto, każdego miesiąca trafiają tam kolejne zwierzęta, które potrzebują opieki i wsparcia, aby wrócić do pełni sił. Stali wolontariusze niosą pomoc głównie w weekendy i wybrane dni tygodnia, jednak ich liczba nie jest wystarczająca. Z informacji konińskiego schroniska wynika, że każdy dodatkowy wolontariusz jest na wagę złota. „Każdy psiak i kociak potrzebuje czuć się najważniejszy, jedyny, kochany!” 

110 psów i kotów czeka na wsparcie w schronisku dla zwierząt w Raciborzu w województwie śląskim. Dodatkowo wiele z nich cały czas czeka na nowy dom.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.