Największa kablówka w kraju już niedługo? Koniecznie sprawdź

UPC Polska próbowała przejąć Multimedia Polska, jednak nie odniosło w tym sukcesu. Teraz to Vectra ma na to szansę. Co więcej, UOKiK się nawet na to zgodził. Jednak postawił kilka warunków, które Vectra musi spełnić, aby się tak stało. Największa kablówka w kraju już niedługo, jakie warunki muszą zostać spełnione?

Vectra przejmuje Multimedia Polska

Wystarczy, że firma spełni kilka warunków i największa kablówka w kraju będzie już niedługo. UOKiK zgodzi się, aby Vectra przejęła Multimedia Polska, jeśli ta sprzeda sieć w aż ośmiu miastach. To nie koniec warunków, powinna również w 13 miastach zaproponować klientom możliwość zmiany swojego dotychczasowego operatora. Wszystko wskazuje na to, że proces jest na dobrej drodze, gdyż już półtora roku temu obie spółki wstępną umowę.

 

Kablówka nie ma sobie równych

Największa kablówka w kraju już niedługo nie będzie miała żadnych konkurentów. UOKiK ujawnił wyniki przeprowadzonych badań, z których wynika, że po wyrażeniu zgody na zamknięcie transakcji, konkurencja na rynku diametralnie by zmalała. Wiceprezes UOKiK potwierdził to słowami:

Nałożony przez nas warunek dotyczy łącznie 21 miejscowości. Składa się z dwóch części. Pierwsza ma charakter strukturalny, czyli polega na sprzedaży sieci. Dotyczyć to będzie ośmiu miast, w których udziały uczestników koncentracji są największe. W pozostałych 13 Vectra będzie musiała umożliwić klientom zmianę operatora bez ponoszenia kosztów

Tomasz Żurański, prezes Vectry również potwierdził słowa wiceprezesa UOKiK:

Połączony podmiot skorzysta z istotnych synergii i będzie mógł efektywniej funkcjonować na konkurencyjnym polskim rynku telekomunikacyjnym

Vectra usługi

Gdy dojdzie do transakcji, Vectra będzie musiała się wywiązać z kilku warunków. Jednym z nich jest sprzedaż usług w 8 miastach: Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, jak również w Pruszczu Gdańskim oraz Stargardzie. Niewątpliwie, aby to zrobić, Vectra będzie potrzebowała nowych spółek, które przejmie całkiem niezależny inwestor.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Vectra będzie nowym liderem, jeśli chodzi o sieć kablową w naszym kraju. Przypominamy, że do tej pory, Vectra miała na swoim koncie aż 900 tysięcy klientów!

 

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.