Najlepsze fotele ogrodowe – jakie wybrać i kiedy wstawić do domu?

Obecnie fotele ogrodowe to meble zarezerwowane nie tylko dla ogrodu. Często przenosimy je także do domu. Ich designerskie kreacje sprawiają, że nie są one podobne do plastikowych białych krzeseł ogrodowych z lat 90. Co dziś warto wstawić do ogrodu? 

 

Fotele ogrodowe dobre nie tylko na zewnątrz

Współczesne meble ogrodowe wykonuje się z drewna, wikliny, rattanu i wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Dlatego też nadają się świetnie zarówno do ogrodu, jak i do wnętrz. Pamiętaj tylko żeby nie zostawiać mebli ogrodowych zimą na zewnątrz. Mogą się zniszczyć pod wpływem warunków atmosferycznych.

Krzesła Soho

Podstawowym meblem przychodzącym do głowy na myśl o fotelu ogrodowym jest najprostsze krzesło. Współcześnie zachwyci ono wszystkich miłośników designu. Posiada metalową konstrukcję dlatego jest trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Często spotkasz je w kawiarnianych ogródkach.

soho

Fotele ogrodowe Korrida

Klasycznym fotelem ogrodowym jest Korrida czyli fotel w stylowym wydaniu. Ma siedzisko wykonane z plecionej żywicy, ale wygląda jakby powstało z wikliny. Sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także przy stole w jadalni.

korrida

Fotele Bahama

Jest to fotel z rattanu. Mieści w sobie naturalny wdzięk z elementami egzotyki. Kojarzy się z ciepłymi krajami. Ma dodatkowo miękką poduchę na siedzisku. Jest idealne żebyś zanurzył się w nim i rozkoszował promieniami ciepłego słońca. Pasuje nie tylko do salonu, ale także do sypialni.

bahama

Fotele Acapulco

Zarówno wygląd jak i nazwa tych foteli przypomina wakacje. Siedzisko jest ażurowe, występuje w dowolnym kolorze, a podstawa jest wykonana z metalu. Fotel jest może mniej wygodny od swoich poprzedników, ale sprawdza się w każdej przestrzeni. Nieważne czy wstawisz fotel do ogrodu, czy do mieszkania, atutem jest pełna gama kolorystyczna.

acapulco

Krzesła brazylijskie

Ostatnim wartym uwagi jest podwieszany fotel. Jest obecnie hitem i nie jest zarezerwowany jedynie dla ogrodów. Wprowadzisz nim letni klimat niezależnie od tego gdzie jest zamontowany. Możesz zawiesić go na belce lub do sufitu na specjalnych hakach i cieszyć się słodkim lenistwem.

krzesło brazylijskie

Oczywiście foteli ogrodowych o ciekawych kształtach, kolorach lub wyglądzie jest znacznie więcej. Większość z nich sprawdzi się zarówno w ogrodzie, ale i w domu.

Źródło zdjęć: leroymerlin

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.