Najdroższe domy w Krakowie: sprawdź cenę i ofertę

Wiele czynników wpływa na decyzję w sprawie kupna wymarzonego domu. Lokalizacja, metraż, koszt. W każdym mieście ceny są różne. Wiadomo, że im większe miasto, cena rośnie w górę. A o jakich pieniądzach mówimy? Przedstawiamy najdroższe domy w Krakowie wystawione na sprzedaż. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

Jeżeli decydujemy się na wzięcie kredytu hipotecznego, należy pamiętać, aby zgłosić się do doradcy finansowego, który oszacuje naszą zdolność kredytową. Nie warto zobowiązywać się do spłat rat, na które nas zwyczajnie nie stać.

Podczas oglądania mieszkania/domu warto zajrzeć w każdy kąt. Lepiej być pewnym zakupu i nie mieć potem nieprzyjemnych niespodzianek, których nikt nie lubi. Po pierwsze, sprawdź instalacje elektryczne, ciśnienie wody, gazu. Bez tego, lepiej nie ryzykować. Po drugie, oceń szczelność okien i stan podłóg. Lepiej nie tracić w najbliższym czasie pieniędzy na rzeczy, które mogą za chwile wymagać remontu.

Jeżeli masz bezpośredni kontakt z właścicielem czy pośrednikiem z agencji, nie bój się pytać. O wszystko. Ty w końcu będziesz osobą zamieszkującą dom przez kolejne lata. I co najważniejsze! Nie zaszkodzi zapytać o sąsiadów. Raczej każdy wolałby nie mieć problemów z natrętnymi i problematycznymi typami osób. Polecamy!

Najdroższe domy w Krakowie

Na portalu otodom znaleźliśmy najdroższą ofertę. Dom za prawie 4 miliony złotych. Tańsze obiekty mają niewiele mniejszą cenę. Zazwyczaj są to nieruchomości o dużej powierzchni, w bardzo nowoczesnym stylu. Patrząc na zdjęcia, aż chce się je kupić.

Posiadłość znajduje się na działce o powierzchni 1213,5 m2, natomiast dom ma 317 m2. 2-piętrowa nieruchomość to połączenie nowoczesnego stylu i otwartej przestrzeni. Do dyspozycji są 4 sypialnie, 3 garderoby i 3 łazienki. Dodatkowo, oświetlony nocą robi ogromne wrażenie. Ma 5 pokoi, które zapewne można pięknie urządzić, według własnego stylu. Rozmiar działki pozwoli na wariacje ogrodowe oraz zagospodarowanie miejsca np. postawienie mebli ogrodowych czy nawet placu zabaw. Kosztuje jedyne 4 miliony złotych. To najdroższa oferta na portalu.

Ale to nie jest jedyne takie ogłoszenie. Kolejna posiadłość to willa za podobną cenę, niewiele tańszą, bo za 3 900 000 złotych. 500 m2, 7 pokoi i 2 piętra. Zdecydowanie nawiązuje charakterem do stylu pałacowego i różni się od poprzedniej oferty. Znajduje się 15 kilometrów od Krakowa.

I ostatnia propozycja, za taką samą cenę jak rezydencja powyżej. 750 m2 powierzchni, utrzymana w podobnym stylu. Wybudowana w 1928 roku.

Jeżeli będziecie chcieli kiedyś kupić dom, warto pytać i sprawdzać najważniejsze punkty.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.