Najbardziej wpływowi ludzie w 2019 roku według „Time”

Jak co roku magazyn Time wybiera 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Są to osoby z różnych środowisk, które miały duży wkład w sprawy związane ze społeczeństwem. Zestawienie podzielili na 5 kategorii m.in. pionierzy, artyści, liderzy, tytani i ikony. Najbardziej wpływowi ludzie w 2019 roku – kto znalazł się na liście? 

Lista najbardziej wpływowych ludzi magazyn Time

Aby znaleźć się w tym zestawieniu, trzeba mieć władzę, uznanie oraz wiele osiągnięć, które zaprowadziły tę osobę na szczyt kariery. Bez wątpienia konkurencja nie jest mała, dlatego to ogromne wyróżnienie. Nazwiska na liście nie powinny nikogo zdziwić. Przybliżymy wam sylwetki niektórych osób z rankingu.

Michelle Obama

To nazwisko musiało znaleźć się na tej liście. Dlatego, że ta amerykańska prawniczka oraz pierwsza dama Stanów Zjednoczonych (2009-2017), codziennie motywuje ogrom ludzi. Określa trendy w modzie, mocno angażuje się w akcje społeczne oraz działa charytatywnie. W 2018 roku wydała swoją autobiografię Becoming. Książka w ekspresowym tempie zyskała status bestsellera.

Papież Franciszek

Papież argentyńskiego pochodzenia, który wyróżnia się swoją skromnością, jednocześnie rezygnując z wielu przywilejów należących się papieżom. Głównie chodzi o poruszanie się zwykłym, małym samochodem, a nie luksusowym autem, czy chociażby rezygnacja z mieszkania w Pałacu Apostolskim. Znalazł się na liście przede wszystkim dlatego, że jest głównym reformatorem Kościoła ws. pedofilii księży.

Emilia Clarke

Tutaj osoba ze świata filmu i rozrywki. Najbardziej znana z roli w serialu Gra o tron, gdzie wcieliła się w postać Daenerys Targaryen. Jest niesamowicie uzdolniona i szanowana. Ale jej udział w Grze o tron to nie jedyna wielka rola. W gwiezdnych wojnach również miała swój udział. Pomimo młodego wieku, osiągnęła spory sukces.

Sandra Oh

Głównie znana z roli w serialu Chirurdzy. Docenia się jej podejście do tego zawodu, gdyż traktuje go bardzo poważnie. Każda scena musi być zagrana perfekcyjnie a słowa idealnie zaakcentowane. Ma na swoim koncie wiele odegranych ról w teatrze. Swoją przygodę z aktorstwem zaczęła już w wieku 16 lat.

Podsumowując, to najbardziej wpływowi ludzie według magazynu Time. Na liście znajdują się jeszcze: Donald Trump, Matteo Salvini czy Ariana Grande.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.