Najdroższe motory na otomoto! Zobacz ile kosztują!

najdroższe motory

Niedawno prezentowaliśmy zestawienie samochodów – natomiast dziś na warsztat bierzemy najdroższe motory w serwisie otomoto.pl! Ile kosztują? Czy są warte swojej ceny? Od czego zależy kwota, która należy na nie wyłożyć? Zapraszamy do lektury!

7. Ducati Panigale V4 – 179 900 złotych

Najdroższe motory, otwieramy ranking – Ducati to kultowa motocyklowa marka rodem z Włoch, produkuje głównie maszyny sportowe. Motory tej marki zdobywały tytuły Mistrza Świata w klasie MotoGP. Co ciekawe, jeden z pierwszych egzemplarzy Ducati przeznaczonych do ruchu ulicznego otrzymał znany aktor, Tom Cruise. Prezentowane na serwisie otomoto Ducati robi wrażenie. Wyprodukowano je tego roku i jest nieużywane. Legitymuje się mocą o wysokości 226 koni mechanicznych. Pojemność to 1.1 litra. Czerwona maszyna sprawia wrażenie drapieżnej – i w istocie taka właśnie jest.

ducati

6. MV Agusta Brutale – 189 900 złotych

Bardzo ciekawa propozycja od – po raz kolejny – włoskiej marki. Warto przypomnieć, że w rankingu najdroższych samochodów też znalazło się kilka włoskich, szybkich aut. Mediolańska firma MV Agusta produkuje motocykle głównie na tor wyścigowy i prestiżowe zawody. Tutaj do czynienia mamy jednak z limitowaną edycją, na którą prowadzony jest… pre-order. Motory, których ma ukazać się jedynie 350 sztuk, produkowane zostaną dopiero w nadchodzące wakacje. Brutale ogłasza się z mocą 212 koni mechanicznych.

agusta

5. Harley-Davidson FXSB Breakout – 249 000 złotych

Prezentowany kultowej marki motocykl modyfikowano ręcznie. Bazowy produkt powstał w 2015 roku, natomiast modyfikacja 3 lata później – w 2018. Wystawiający zapewnia, że motor jest tworzony pod rynek europejski i zawiera wszystkie konieczne homologacje. Ponadto wypisany jest tam zakres modyfikacji – i naprawdę robi on spore wrażenie. Użyte miały zostać najlepsze części dostępne na rynku. Jest to autorski projekt firmy Nine Hills Motorcycles. Moc tej maszyny to 96 koni mechanicznych, pojemność – 1.8 litra.

harley davidson

4. Ducati Panigale 1199 Superleggera – 258 300 złotych

Kolejna maszyna tej marki w prezentowanym zestawieniu. Ta jednak o wiele droższa. Ma 196 koni mechanicznych oraz przejechane blisko 800 kilometrów. Wyprodukowano ją w 2014 roku. Pojemność wynosi 1.2 litra. Po raz kolejny mamy do czynienia z białym krukiem – model wyprodukowano w ilości 500 sztuk, co czyni go limitowanym.

ducati 4

3. Harley-Davidson FLHX Street Glide – 303 000 złotych

Ten motocykl nie zostanie niezauważony na ulicy! Kolejna propozycja oparta o amerykańskiego klasyka, oraz kolejna od studia Nine Hills Motorcycles. Jest to w pełni profesjonalnie zmodyfikowana maszyna, której podstawa jest z roku 2015, natomiast w obecnym kształcie powstawała w 2017 roku. Jej wygląd przyciąga uwagę – podobnie zresztą jak cena. Ma 6 tysięcy kilometrów przebiegu oraz pojemność silnika 1.7. Nie podano mocy.

harley mod

2. Harley-Davidson FXSB Breakout – 305 000 złotych

Zaledwie 2 tysiące droższy od poprzednika. Co ciekawe, motocykl o tym samym symbolu zajmuje miejsce piąte w naszym zestawieniu. Jednakże różni je w cenie aż ponad 50 tysięcy złotych. Modyfikacjami po raz kolejny zajęła się firma Nine Hills Motorcycles. Wizualnie motor robi spore wrażenie. Z fabryki wyszedł w roku 2015, natomiast pod ręce modyfikatorów trafił 2 lata temu. Zbudowano go na tej samej zasadzie, co poprzednie Harleye w tym zestawieniu.

harley 2

1. BMW HP 4 RACE – 358 000 złotych

Zdecydowanie najdroższa pozycja – motor prezentuje się naprawdę znakomicie, zatem nie dziwi jego cena. Jest nowy, wyprodukowany w 2017 roku. Pojemność silnika to niespełna 1 litr, ma 215 koni mechanicznych, natomiast przebieg – zaledwie jeden kilometr. Kwota powala na kolana, jednakże jest to pierwszy na świecie model z ramą oraz kołami wykonanymi w całości z kompozytu węglowego. Maszyna waży niecałe 150 kilogramów i wyprodukowano takich zaledwie 750 sztuk na cały świat, zamyka ona ranking pod tytułem „najdroższe motory”.

bmw

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.