Na basen w przyłbicach i maseczkach – w sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie!

Na basen w przyłbicach

Na basen w przyłbicach i maseczkach? Brzmi dosyć absurdalnie, tym bardziej biorąc pod uwagę panujące obostrzenia. Polityk partii politycznej Korwin, Piotr Drożdż zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie, na którym widać osoby korzystające z basenu. Mają na sobie nie tylko przyłbice, ale również maseczki. Zdjęcie zostało szeroko skomentowane w mediach.

Sytuacja epidemiczna w Polsce

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu zbiera swoje żniwo, a skutki wszechobecnego wirusa odczuł niemalże cały świat. Przypomnijmy, że do tej pory odnotowano ponad 104,5 mln zakażeń, przy czym prawie 2,3 mln osób poniosło śmierć. Sytuacja od miesięcy nie jest stabilna również w naszym kraju, gdzie potwierdzono już 1 533 511 przypadków, z czego 38 344 to zgony. W związku z panującą pandemią rząd nałożył liczne obostrzenia, których niestosowanie może grozić mandatem lub grzywną nałożoną przez sanepid.

ZOBACZ TAKŻE: BIJATYKA NA POKŁADZIE LINII LOTNICZYCH RYANAIR! MASECZKA OCHRONNA POWODEM KONFLIKTU! [WIDEO]

Na basen w przyłbicach i maseczkach

W ubiegły czwartek podczas konferencji prasowej ministra zdrowia poinformowano o przedłużeniu obostrzeń. Dotyczą one m.in. uprawiania sportu, co mocno nie spodobało się właścicielom siłowni czy basenów. Osoby aktywne fizycznie również nie kryją oburzenia. Przypomnijmy, że do 14 lutego zawieszono działanie siłowni i basenów. Korzystać z nich mogą wyjątkowo osoby trenujące sport profesjonalnie.

Na Facebooku pojawiło się zaskakujące zdjęcie. Osoby z fotografii wybrały się na basen w przyłbicach i maseczkach. Post ze zdjęciem opublikował Piotr Drożdż, członek partii politycznej Korwin.

XD

Opublikowany przez Piotr Drożdż Wtorek, 2 lutego 2021

Nie ma informacji na temat tego gdzie i kiedy zostało wykonane powyższe zdjęcie, jednak wzbudziło ono ogromne kontrowersje. W sekcji komentarzy zawrzało, a internauci mocno skrytykowali zachowanie ludzi ze zdjęć. Użytkownicy Facebooka zauważyli również, że pandemia obnażyła łatwowierność i bezmyślność społeczeństwa.

jakie czasy, taki sport

Pandemia czy paranoja?

To jest chore – skomentowali zdjęcie internauci.

 

źródło: facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.