Mobilne meczety pojawią się podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Jest to ukłon organizatorów imprezy w stronę muzułmanów, których podczas najważniejszego na świecie wydarzenia sportowego, może pojawić się bardzo dużo. Oprócz mobilnych meczetów, w wiosce olimpijskiej będzie można znaleźć specjalne sale modlitewne.
Mobilne meczety podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio – ukłon w stronę muzułmanów
Igrzyska olimpijskie w Tokio, które odbędą się już w tym roku, zbliżają się wielkimi krokami. Nie bez kozery impreza ta uznawana jest za najważniejszą na świecie – gromadzi bowiem tysiące najlepszych na naszej planecie sportowców. Ci z kolei charakteryzują się między innymi różnymi wyznaniami i z tego też powodu, organizatorzy postanowili wyciągnąć rękę do niektórych z nich. Z inicjatywą mobilnych meczetów wyszła organizacja Yasu Project. Wszystko ma mieścić się na specjalnych ciężarówkach. Podano także szczegóły dotyczące samych pojazdów.
Jak będą wyglądać mobilne meczety na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?
Tak jak wspomniano już wcześniej – mobilne meczety będą mieścić się na ciężarówkach. Na nich ustawione będą specjalne sale, które po rozłożeniu osiągną powierzchnię 48 metrów kwadratowych. Ich rozkładanie oraz składanie, ma trwać zaledwie kilka sekund – a przynajmniej tak zapewniają pomysłodawcy projektu. Co więcej, na zewnątrz mają znaleźć się kraniki, które wiernym pozwolą na obmycie rąk przez nabożeństwami. Nie zabraknie również arabskich znaków, którymi wyróżniać się będą rzeczone pojazdy.
The Yasu Project has come up with a Mobile Mosque for the thousands of Muslim athletes, officials and supporters arriving in Tokyo for the Olympic Games later this year https://t.co/FKD8LeISOC pic.twitter.com/U3tGPgVn98
— Reuters (@Reuters) February 5, 2020
W Tokio na czas trwania Igrzysk, mają pojawić się miejsca dla wyznawców różnych religii
Organizatorzy wielkiej imprezy sportowej zapewniają, że pragną stworzyć miejsca dla wyznawców różnych religii. Ma to świadczyć o gościnności Japończyków, ich szacunku do wielokulturowości – natomiast sportowcom ma to stworzyć idealne warunki do sportowej rywalizacji, aby problemy związane z wyznawaniem wiary nie zeszły na pierwszy plan.
źródło zdjęcia: Twitter