„Na pełnej petardzie” – film o ks. Janie Kaczkowskim

Na pełnej petardzie

„Na pełnej petardzie” to tytuł roboczy filmu o ks. Janie Kaczkowskim, który ma wejść do kin już w 2021 roku. Reżyserem obrazu jest Krzysztof Rzączyński, a za scenariusz odpowiada Łukasz Ludkowski. Główną rolę zagra Dawid Ogrodnik, który przeszedł niesamowitą metamorfozę, aby wyglądać jak ksiądz Jan.

Niesamowita metamorfoza

W 2021 roku na ekrany kin trafi film przedstawiający życie ks. Jana Kaczkowskiego. Na ten moment tytuł roboczy to „Na pełnej petardzie”. Reżyserem obrazu jest Krzysztof Rzączyński, za scenariusz odpowiada Łukasz Ludkowski, a za produkcję East Studio (Maciej Rzączyński, Dawid Janicki), stojące m.in. za projektem „Broad Peak”. W rolę główną wcieli się Dawid Ogrodnik, który dodatkowo przeszedł niesamowitą metamorfozę, aby wyglądać jak Kaczkowski. Sam Ogrodnik mówi:

Ksiądz Jan Kaczkowski był osobą, która w dzisiejszym kapłaństwie jest wyjątkowo pożądana. To przykład duchownego, który przemawiał do wiernych ludzkim głosem. W swoim powołaniu był bardzo blisko drugiego człowieka, nie skrywał się za swoją funkcją. Miał świadomość, że ten dystans w dzisiejszym kościele nie spełnia swojej roli, co naturalnie wywoływało kontrowersje. Dla mnie w budowaniu tej postaci nie jest najważniejszy cel, a podróż, w którą właśnie wyruszyliśmy. Mamy czas, którego nie wolno nam zmarnować. Od teraz trzeba żyć na pełnej petardzie!

ZOBACZ TAKŻE: OSCARY 2020 – NOMINACJE, KATEGORIE. „BOŻE CIAŁO” NA LIŚCIE

Na przekór całemu światu

 Z kolei Krzysztof Rzączyński, reżyser filmu, zapowiada:

Z historią księdza Kaczkowskiego byłem związany, gdy ten jeszcze żył i pracował. Niezwykle fascynowało mnie to, że człowiek, który sam cierpi na nowotwór, jest w stanie z taką siłą pomagać innym. Ujęło mnie połączenie pasji i energii z jednoczesną umiejętnością zatrzymania się i oddania siebie drugiemu człowiekowi, gdy ten akurat tego najbardziej potrzebuje.

Celem filmu jest napełnienie ludzi nadzieją i siłą do przetrwania przeciwności losu. Ponadto, twórcy deklarują, że główna postać ma być przedstawiona jako idealista niepozbawiony wad, który ma ściśle określony cel – utrzymanie hospicjum. Na drodze księdza pojawi się wiele przeszkód, problemów związanych z systemem kościoła oraz hejtem. 

„Na pełnej petardzie” to film o ogromnej walce i zawziętości. O przypadkach, które nie zawsze kończą się pozytywnie. O zestawieniu nowej wizji kościoła, ze starą. Film pojawi się w kinach w 2021 roku. Wyprodukuje go firma East Studio, a krajową dystrybucją zajmie się Kino Świat. Ponadto, film powstaje przy wsparciu rodziny i przyjaciół duchownego oraz członków Fundacji jego imienia.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.