Maturzyści dali się wkręcić – zrobili to, by mieć dostęp do przecieków!

Maturzyści

Maturzyści po raz kolejny dali się nabrać. Uwierzyli w nieprawdziwą akcję zorganizowaną przez użytkowników Wykopu. Poinformowali oni o możliwości otrzymania dostępu do przecieków, jednak by je dostać, należało zrobić sobie zdjęcie… z durszlakiem na głowie. W sieci zaroiło się od zdjęć!

Maturzyści dali się nabrać

4 maja rozpoczęły się matury. Uczniowie z całej Polski poświęcili wiele lat nauki, by ostatecznie podejść do egzaminu dojrzałości. Nie da się ukryć, że co roku pojawiają się informacje o rzekomych przeciekach. Uczniowie usilnie poszukują informacji związanych z rodzajem zadań, jakie pojawią się na maturze lub poszukują tematów do rozprawki.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI O MATURACH 2022 – WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW

Jak się okazuje, użytkownicy serwisu Wykop postanowili wykorzystać ten fakt i zorganizowali pewną akcję. Zapewnili, że udostępnią dane do przecieków maturalnych w zamian za… zdjęcie z durszlakiem na głowie. W związku z tym powstała fikcyjna strona o nazwie Mikroblog+, na której miały rzekomo znajdować się pytania maturalne.

W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć maturzystów, którzy zapozowali z durszlakiem na głowie. Niektórzy z powodu braku naczynia, zdecydowali się nałożyć garnek.

Mimo iż akcja powtarzana jest co roku, uczniowie wciąż dają się nabrać.

W sieci zawrzało i pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy, drwiących z maturzystów.

Niczego się nie nauczyli z akcji sprzed roku 

Szkoda że nie z dzbanami

Elyta narodu przyszłość społeczeństwa – czytamy w komentarzach.

Nie mniej jednak wszystkim uczniom życzymy powodzenia na maturze!

 

źródło: Wykop, Facebook, zdjęcie – Facebook Wykopu

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.