Lotnisko w Krakowie – pies pomoże zredukować stres pasażerów!

To pierwszy taki program w Polsce. Lotnisko w Krakowie zatrudniło psiego czworonoga, którego zadaniem będzie zredukowanie stresu wśród pasażerów. Jeżeli boisz się latać i zdecydujesz się na podróż z tego lotniska, będziesz mógł skorzystać z możliwości pogłaskania psiaka. Może to zredukować odczucie stresu przed lotem. 

Pies pomoże w redukcji stresu przed lotem

Cieszą nas takie inicjatywy, ponieważ wiele osób boi się latać. Dodatkowo, kosztuje to ich sporo stresu, co nie sprzyja ani komfortowi lotu ani dobremu samopoczuciu. Dlatego lotnisko w Krakowie (Balice) zatrudniło psa, a dokładnie owczarka border collie. Piesek przez okres wakacyjny (lipiec, sierpień) będzie pracował i przede wszystkim pomagał w zwalczeniu stresu. To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla dzieci.

Pies o imieniu Zen, wraz z właścicielką Katarzyną Harmatą z Akademii Dobrych Manier Biały Pies, będą pomagać innym, aby odczuli większy komfort podróżowania i przestali bać się latać! Wspólnie przygotowywali się do tej akcji przez kilka miesięcy i aktualnie są gotowi do działania! Można do nich podchodzić jak i oni sami próbują wyszukiwać tych najbardziej zestresowanych. Oczywiście osoby będące na lotnisku, są pokierowani jak należy głaskać psa i jak postępować, aby dbać też o jego komfort.


Ta rasa jest znana z zamiłowania do pracy z ludźmi oraz z innymi zwierzętami. Zen ma przygotowaną dla siebie strefę komfortu, jednak rzadko z niej korzysta. Zdecydowanie woli pracować.

 

źródło zdjęcia: facebook.com/AkademiaDobrychManierBiałyPies

Owczarek Border Collie

Ta rasa należy do psów pasterskich, zaganiających. Bardzo często możne je spotkać na pastwiskach zaganiające owce. Potrzebują ciągłego ruchu, w związku z czym są bardzo aktywny i chętne do pomocy. Jeżeli chodzi o maść, przewaga bieli wyklucza psa z hodowli, jednak występuje wiele barw umaszczenia. Najbardziej znany: blue merle, czyli niebieski marmurkowy. 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.