Roboty będą rozwozić pizzę! Projekt wejdzie w życie na jesień

Roboty będą rozwozić pizzę! Ten innowacyjny pomysł postanowiła wprowadzić popularna sieciowa pizzeria Domino’s. Jak zapowiadają prekursorzy tego niezwykle ciekawego projektu, usługa ma zostać uruchomiona już na jesień tego roku. Autonomiczne roboty same dojadą do klientów!

Roboty będą rozwozić pizzę

Technologia nie idzie do przodu – w obecnych czasach, ona wręcz galopuje. Korporacje prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach. Wiele z nich jeszcze do niedawna wydawało się czymś na kształt science-fiction. Okazuje się jednak, że sceny z filmów z przyszłości mogą niebawem na dobre zagościć w krajobrazie dzisiejszego świata.

Coraz głośniej jest o autonomicznych pojazdach. Coraz więcej czołowych marek wprowadza w swoich najnowszych pojazdach elementy inteligentnego prowadzenia, czegoś na wzór autopilota. W tych kwestiach nadal niepodważalnie króluje Tesla. Okazuje się jednak, że autonomiczne pojazdy można wykorzystać w jeszcze jeden sposób. Na taki wpadli szefowie Domino’s Pizza! Od września tego roku chcą wprowadzić oni specjalne roboty, które będą dowozić pizzę do ich klientów. Oczywiście będą bezzałogowe.

Roboty rozwożące pizzę będzie można śledzić za pomocą aplikacji

Jak zapowiadają twórcy innowacyjnego pomysłu, roboty będzie można śledzić za pomocą aplikacji. W smartfonie sprawdzimy, gdzie są oraz za jaki czas możemy spodziewać się ich pod naszym domem. Będzie to coś przypominające Ubera.

Produkcją samobieżnych, elektrycznych pojazdów, zajmuje się firma NURO. Firma do tej pory tworzyła jeszcze inne, podobne maszyny – dostarczały one artykuły spożywcze dla mieszkańców Huston oraz Phoenix.

Gdzie roboty będą rozwozić pizzę?

Dolina Krzemowa prowadzi niezwykle wytężone prace nad tym, aby projekt samobieżnego robota rozwożącego pizzę mógł działać już na jesień. Początkowo, usługa ma być dostępna właśnie jedynie we wcześniej wspomnianym Huston. Pojazdy mają być stosunkowo szybkie, jednak bezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto wyposażone będą w system, który ma pozwolić na unikanie kolizji. To kwestia kluczowa, gdy podejmowany jest temat autonomicznych pojazdów.

Jak działa dostawa pizzy przez robota?

Wszystko odbywać się będzie za sprawą wspominanej wcześniej aplikacji. Tam złożymy zamówienie i będziemy śledzić trasę naszego elektrycznego dostawcy. Gdy uroczy robot zjawi się pod naszym domem, wystarczy do niego wyjść i odebrać swoją porcję jedzenia. Przedział z naszym jedzeniem odblokujemy natomiast za pomocą specjalnego numeru PIN. Całość jest dziecinnie prosta i może sprawiać sporo frajdy.

źródło: washingtonpost.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.